Home / Dünya Ülkeleri / SİYONİST İsrail Amerika ve Rusya’nın SURİYE Anlaşmasına Karşı
SIYONIST Israil Amerika ve Rusya SURIYE Anlasmasina Karsi

SİYONİST İsrail Amerika ve Rusya’nın SURİYE Anlaşmasına Karşı

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İran’ın askeri varlığını güçlendireceği gerekçesiyle ABD ve Rusya devlet başkanlarının Suriye konusunda yaptığı anlaşmayı kabul etmediklerini söyledi.

Haaretz gazetesinin haberine göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’la görüşen İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İsrail’in Rusya ve Amerika’nın Suriye’nin güneybatısında ateşkes yapılması yönündeki anlaşmasını kabul etmediğini söyledi.

GÖZAT  YAHUDİLER İsrail'den Ayrılmak İstiyor

Benyamin Netanyahu, ABD Bakanı Donald Trump’la Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye’nin güneybatısında ateşkes yapılması konusunda yaptığı anlaşmanın İran’ın Suriye’deki askeri varlığını güçlendirdiğini öne sürdü.

Gazetenin haberine göre isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir İsrailli yetkili de Trump-Putin anlaşmasıyla ilgili olarak ‘’Suriye’nin güneyinde yapılan ateşkes anlaşması çok kötü, bu anlaşmada İsrail’in güvenlik ihtiyaçları göz önünde bulundurulmadı’’ dedi.

GÖZAT  "HEPİMİZ FİLİSTİN İÇİN" Kampanyası Başlıyor

İran’ın Suriye’ye sadece askeri danışman göndermekle ilgilenmediğini, Suriye’de hava ve deniz üsleri de kurmak istediğini belirten İsrailli yetkili ‘’Bu durum bölgenin şimdiye kadar olan resmini büyük ölçüde değiştirir’’ dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da Hizbullah’ın Güney Lübnan’daki faaliyetlerinin İsrail’e yönelik bir tehdit olduğunu belirterek bu tehdidin giderilmesi için diplomatik girişimlerde bulunmaya hazır olduklarını söyledi.

Siyonist Haber Sitesinden Orjinali

=> Netanyahu: Israel Opposes Cease-fire Deal Reached by U.S. and Russia in Southern Syria

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − four =