AMERİKA ve Siyonist İSRAİL’den Büyük Tatbikat

AMERİKA ve Siyonist İSRAİL’den Büyük Tatbikat

Siyonist Rejim ile Amerika ordusunun Juniper Cobra Maneuvers adı altındaki geniş çaplı askeri tatbikatı 4
Ana Sayfa Gazze-Filistin Abluka, Siyonist İsrail 19 Şubat 2017

İsrail, 2000 Tüccarın Gazze’ye Girişini Engelledi

Gazze Sanayi ve Ticaret Odası, işgal yönetiminin 2016'nın başından bu yana, Beythanun "Erez" Kapısı'ndan geçebilmeleri için Gazzeli tüccarlara ve işadamlarına verdiği geçiş izinlerinden yaklaşık iki binini iptal ettiğini açıkladı.

Gazze Sanayi ve Ticaret Odası Halkla İlişkiler Müdürü Mahir Et-Tabba’, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2016’nın başından bu yana işgal yönetimi tarafından tüccar ve iş adamlarından geri alınan geçiş izni belgesi sayısının iki bine ulaştığını bildirdi.

Et-Tabba’, işgal yönetimi tarafından Gazze Şeridi dışından ithalat yapma izni durdurulduğu için yaklaşık 200 şirketin ithalat yapamadığını ifade etti.

Kimyasal ürünler, ahşap ve plastik sektörleri başta olmak üzere birçok sektörde üretim kapasitesinin düştüğünü kaydeden Et-Tabba’, bunun sebebinin de söz konusu sektörlerde kullanılan hammaddenin Gazze Şeridi’ne girişine işgal rejiminin getirdiği kısıtlamalar olduğunu belirtti.

Et-Tabba’, işgal rejiminin kısıtlamalarının Gazze halkına uyguladığı ablukayı ağırlaştırmayı ve Gazze Şeridi ekonomisini yıkmayı hedeflediğini söyledi.
Filistinliler, Gazze Şeridi ve Batı Yaka arasında işgal rejiminin verdiği geçiş belgesiyle seyahat edebiliyorlar.

Scroll Up