Home / Filistin / Filistin İşgal / İSRAİL 1 EV Yıkar Biz 10 EV Yaparız
ISRAIL 1 EV Yikar Biz 10 EV Yapariz

İSRAİL 1 EV Yıkar Biz 10 EV Yaparız

Gazze'ye Destek İçin Uluslararası Halk Heyeti Başkanı Isam Yusuf, işgal yönetiminin çeşitli bahanelerle Filistinlilerin evlerini yıkmasının işgalcilerin Filistinlilerin topraklarını ve evlerini çalma politikasının devam ettiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Yusuf konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin halkını topraklarından söküp atma girişimlerinin başarısız olacağını ifade etti.

GÖZAT  İsrail Gazetesi: Hamas 1967 Sınırlarını Kabul Edecek

Filistin halkının toprağı üzerindeki hakkına ve bağımsız devlet hakkına inandığını ve fedakârlıklarının asla boşa gitmeyeceğini kaydeden Yusuf, Filistin insan hakları örgütlerinden ve halktan uluslararası mahkemelerde işgal rejimi aleyhine dava açmalarını istedi.

Yusuf, hayır kurumlarını ve sivil toplum kuruluşları ile uluslararası kuruluşları işgal güçlerinin yıktığı evlerin yeniden inşası için ortak bir plan yapmaya davet etti.

GÖZAT  İŞGALCİLER Filistinlilere Ait Binayı YIKTI

Yıkılan evlerin “Bir ev yıkılırsa on ev inşa ederiz” sloganıyla yeniden yapılmasını ve Filistinlilerin toprakları üzerindeki hakkının kökleştirilmesini isteyen Yusuf, “Filistin için şehit, gazi ve esir veren ve evleri yıkılan aileler kendileri için çalışmamızı daha çok hak ediyor” dedi.

Yusuf, Mescid-i Aksa’nın kapılarına metal dedektörler yerleştirmek isteyen işgal yönetimine geri adım attıran Kudüslülerin eylem tecrübesinden yararlanmak gerektiğini ifade etti.