Home / Filistin / Gazze / İsmail Heniyye: Yahya Sinvar HAMAS’ın ÖVÜNÇ KAYNAĞIDIR
Ismail Heniyye- Yahya Sinvar HAMAS'in OVUNC KAYNAGIDIR

İsmail Heniyye: Yahya Sinvar HAMAS’ın ÖVÜNÇ KAYNAĞIDIR

İslamî Direniş Hareketi Hamas Siyasi Birimi başkan yardımcısı İsmail Heniyye, yaşanan sıkıntılı dönemde hareketin yaptığı seçimle hareketin Gazze’deki yeni lideri olan Yahya Es-Sinvar’ın da esir ve şehitlerine vefalı olan Hamas’ın övünç kaynağı olduğunu söyledi. 

Rafah’da bugün açılan Şehit Attar Camiinin açılışına katılan eski başbakan İsmail Heniyye “Attar Camiini inşa ettiğimiz bu araziyi Rafah Hastanesi için tahsis ettik.

Cami bu projenin başlangıcıdır. Katar’da hastane binasının yapılmasına karar verildiğini ve Katar’ın hastanenin inşası için gerekli olan 25 milyon doları karşılamayı kabul ettiği müjdesini vermek istiyorum” diye konuştu.

 “Mescidi Aksa’nın” sürdürdükleri savaşın tabelası olduğunu hatırlatan Heniyye, sadece Gazze için güç toplamadıklarını, aksine Mescidi Aksa ve bütün Filistin için topladıklarını ifade etti.

Heniyye konuşmasında “Biz burada vatanımızı inşa ediyor, buradan düşmanımıza saldırıyoruz. Düşmana karşı hepimiz askeriz ve halkımızla siyasiler olarak hepimiz diplomatız” dedi.

Bütün Arap ülkeleriyle iyi ilişkiler geliştirmek istediklerinin altını çizen Heniyye, Gazze’nin Mısır’a iyilikten başka bir şey vermeyeceğini kaydetti.