Home / Filistin / Filistinli Esirler / İSLAMİ CİHAD: Yüzlerce Esir Daha AÇLIK GREVİNE KATILACAK
ISLAMI CIHAD- Yuzlerce Esir Daha ACLIK GREVINE KATILACAK

İSLAMİ CİHAD: Yüzlerce Esir Daha AÇLIK GREVİNE KATILACAK

Filistin’de faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketine bağlı Esirler Yüksek Liderliği Heyeti, haklarının geri verilmesi ve uygulanan zulmün son bulması için 20 gündür açlık grevini sürdüren esirlere destek için önümüzdeki günlerde yüzlerce esirin daha açlık grevine başlayacağını belirtti.

Esirler Heyeti yayınladığı bildiride, Siyonist işgal rejimi cezaevi yönetiminin uluslararası hukuk ve sözleşmelerin güvence altına aldığı hakları vermemekte hâlâ direndiğini belirterek, devam eden direnişin çok riskli bir aşamaya geldiğini ifade etti.

Açıklamada, savaşın üçüncü haftayı neredeyse geride bırakacağı, Siyonist rejimin inadı karşısında esirlerin boş mideleriyle kahramanca direndikleri hatırlatıldı.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Filistinli Esirlerin Açlık Grevinin TEK SONUCU ZAFER

Filistinli hareket ve çevrelere, bölgesel ve uluslararası hukuk çevrelerine, içinde vicdanı ölmemiş özgür insanlara çağrıda bulunan heyet, esirlerin yanında olmalarını ve zafer kazanıncaya kadar esirlere destek vermelerini istedi.

17 Nisan’da Siyonist işgal rejimi cezaevlerinde açlık grevine başlayan Filistinli 1600 esir, gasp edilmiş haklarının iade edilmesi, idari cezaların son bulması, ziyaretlerin düzenli yapılması, tecrit cezasına son verilmesi gibi adil ve insani taleplerde bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 4 =