Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / İSLAMİ CİHAD: Mahmud Abbas UZLAŞI Yolunda SOMUT Adımlar Atmalı
ISLAMI CIHAD- Mahmud Abbas UZLASI Yolunda SOMUT Adimlar Atmali

İSLAMİ CİHAD: Mahmud Abbas UZLAŞI Yolunda SOMUT Adımlar Atmalı

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid El-Bataş, Filistinli grupların ve İslami Cihad'ın hükümetin Gazze'deki görevlerini üstlenmesi konusunda eleştirilerinin olduğunu söyledi.

Filistin El-Yevm kanalına konuşan El-Bataş, “Hükümetin göreve başlamasıyla birlikte Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın pratik adımlar atması gerekirdi” diyerek, yaptırımların devam etmesi için hiçbir gerekçe kalmadığı halde Filistin Yönetimi’nin ayak sürüdüğünü ifade etti.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Tüm Filistin KUDÜS İçin Yürüsün

Hükümetin Gazze halkına yönelik tüm görevlerini yerine getirmesi gerektiğini kaydeden El-Bataş, hükümetin görevinin sadece kapıları teslim almak olmadığını belirtti.

El-Bataş, hükümetin çalışmasıyla ilgili bazı olumsuz tespitlerinin olduğunu ve istenmeyen üzücü olaylar yaşandığını, uzlaşının ortaklık anlamına geldiğini fakat şu ana kadar böyle bir durum hissedilmediğini bildirdi.

GÖZAT  HAMAS Uzlaşı İçin Gereken Özveriye Sahip

Hamas’ın uzlaşı anlaşmasına uyduğunu belirten El-Bataş, uzlaşının ikinci aşamasını beklediklerini ve teslim sürecinin iyi gitmediğini söyledi.

Uzlaşının uygulanması için bir mekanizma icat edilmesi gerektiğini kaydeden El-Bataş, güvenlik birimlerinin tüm grupları ilgilendirdiğini ve sadece bir grubun tekelinde olmaması gerektiğini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 8 =