Home / Filistin Direnişi / İslami Cihad / İSLAMİ CİHAD: Kudüs’te Yaşananlardan İSRAİL Sorumlu
ISLAMI CIHAD- Kudus'te Yasananlardan ISRAIL Sorumlu

İSLAMİ CİHAD: Kudüs’te Yaşananlardan İSRAİL Sorumlu

İslami Cihad Hareketi Kudüs'te yaşanan olaydan İsrail'i sorumlu tuttu.

İslami Cihad Hareketi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Bu olay işgal gücünün Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınlar ve düşmanca saldırıların bir sonucudur. İşgal gücü bütün bir sorumluluğu yüklenmek zorundadır” denildi.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: İslam Ülkelerinde Halen İSRAİL Bayrağı Dalgalanıyor

İsrail’in Mescid-i Aksa’yı kapatmasının “büyük bir suç olduğu” vurgulanan açıklamada, “İsrail’in Aksa’yı cuma günü kapatmış olması büyük bir suçtur ve düşmancadır. Bu apaçık İslamı din olarak hedef almaktır. Reddediyor ve buna her yöntemle karşılık vereceğiz.” dedi.

Fetih’ten  İsrail’in  Kudüs ve Aksa planını önleme çağrısı

Öte yandan Fetih Hareketi Sözcüsü Usame el-Kavasimi, “Mescidi Aksa ve çevresinde yaşananlar, son derece tehlikeli. Bir anlamda,  İsrail’in önceden hazırladığı planı uygulama girişimi” dedi.

GÖZAT  HAMAS Liderinden İSLAMİ CİHAD'a Dayanışma ve Taziye Telefonu

İsrail’in planını kabul etmediklerini ve hiçbir şekilde uygulamaya konulamayacağını belirten Kavasimi,  İsrail’in Aksa ve  Kudüs planlarını hayata geçirmesini önlemek için Arap dünyasına ciddi çalışma çağrısında bulundu.

İsrail polisi, sabah saatlerinde silahlı saldırıda bulundukları iddiasıyla 2 Filistinliyi Mescid-i Aksa’nın giriş kapısında, bir Filistinliyi de Aksa’nın avlusunda öldürmüştü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 4 =