Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Nablus kentine baskın düzenleyen işgal güçleri dört kişiyi gözaltına alırken yoğun bir şekilde ateş açtı
Ana Sayfa İslami Cihad 8 Şubat 2017

İslami Cihad: Gerginlik İstemiyoruz Ama İsrail Terörüne İzin Vermeyiz

İslami Cihad Hareketi, işgal rejimiyle gerginliği tırmandırmak istemediklerini fakat işgal hükümetinin başarısızlıklarını ve terörünü de Gazze Şeridi'ne ihraç etmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

İslami Cihad sözcüsü Davud Şihab, yaptığı açıklamada, saldırıların sonuçlarından işgal yönetiminin sorumlu olduğunu ifade etti.

İşgal güçlerinin dünyanın gözü önünde ihlallerini sürdürdüğüne ve hiç kimsenin işgalcileri dizginlemek için harekete geçmediğine dikkat çeken Şihab, bütün ihlallere rağmen Filistinli direniş gruplarının ateşkes anlaşmasına bağlı kaldığını bildirdi ve Gazze Şeridi’ni hedef alan saldırıların derhal durdurulmasını istedi.

İslami Cihad sözcüsü, hareketlerinin sahadaki gelişmeleri yakından takip ettiğini ve her türlü olasılığa hazır olduğunu açıkladı.

İslami Direniş Hareketi Hamas da dün yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların devam etmesine izin vermeyeceklerini bildirerek, saldırılara verilecek cevabın Filistinli gruplarla birlikte belirleneceğini duyurmuştu.

Scroll Up