LÜBNAN Genelkurmayından Orduya İSRAİL Emri: HAZIR OLUN!

LÜBNAN Genelkurmayından Orduya İSRAİL Emri: HAZIR OLUN!

İsrail'in İran ve Hizbullah'ı gerekçe göstererek 'ılımlı Arap liderlere' ittifak çağrısı yapması ve Suudi

İslami Cihad’ın BURAK 70-100 Füzeleri SİYONİST Rejime Korku Salıyor

Siyonist Düşmana Korku Salan İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Tugaylarına ait “Burak 70” ve “Burak 100” Füzeleri.

Filistin İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, 2014 yılında düzenledikleri “Kurşundan Kenetlenmiş Saflar” Operasyonu’nda düşmanı şaşkına çeviren, savaşın seyrini baştan aşağı değiştiren füzelerin kısa bir tanıtımını yayınladı.

GÖZAT  İslami Cihad: Gerginlik İstemiyoruz Ama İsrail Terörüne İzin Vermeyiz

İşgal altındaki Filistin topraklarının ücra köşelerine kadar uzanan bu füzeler, Gazze’ye 70 ila 110 km uzaklıkta olan Tel Aviv’e, Kudüs’e, Netanya’ya ve Ben Gurion Havaalanına kadar ulaşmıştı.

“Burak 70” ve “Burak 100” füzeleri de güçlü patlayıcı başlıklara sahip olan uzun menzilli füzelerden ikisiydi.

GÖZAT  Karikatür: Filistin KÜLTÜREL DİRENİŞ

2014 Savaşında Kudüs Seriyyeleri, sahip olduğu askeri güç sayesinde, Tel Aviv’den başlayarak Netanya’nın derinliklerine kadar Siyonist düşmanı hedef almış, yerleşim bölgelerinde yaşayan Yahudi yerleşimcilerin hayatını felç etmiş, havaalanlarındaki uçuşları durdurmuştu.

8 Temmuz 2014 günü, Kudüs Seriyyelerinin Tel Aviv’e iki adet Burak 70 füzesi ve çeşitli şehirlere 60 adet Grad füzesi fırlatmasıyla “Kurşundan Kenetlenmiş Saflar Operasyonu” başlamıştı. Operasyon 26 Ağustos 2014 günü Tel Aviv’e 3 adet Burak 70 füzesinin fırlatılması ve çeşitli şehirlere 200 adet füze ve bomba saldırısı düzenlenmesinin ardından son bulmuştu.

GÖZAT  İsrail Güç ve Kuvvet Dilinden Başka Dilden Anlamaz

Savaş süresince Siyonist düşmanı iki yeni füzesiyle tanıştıran Kudüs Seriyyeleri, Burak 70 füzesiyle Tel Aviv ve Ben Gurion Havaalanının yanı sıra , Dimona’yı ve stratejik önemi haiz olan bir de nükleer reaktörü hedef almıştı. Kudüs Seriyyeleri ayrıca Burak 100 füzesiyle ise Filistin direniş tarihinde ilk kez Netanya’yı vurmayı başarmıştı.

İşgal yönetimi, Burak 70 füzeleriyle düzenlenen saldırıların ardında Siyonizm tarihinde ilk kez Ben Gurion Havaalanındaki uçuşları durdurmuştu. Nitekim çok sayıda Avrupalı hava yolu şirketi de Ben Gurion’a yapacakları uçuşları iptal etmişti. Zaten gerçekleştirilen uçuşlarda da uçaklar çok az sayıda yolcuyla uçuş yapmıştı.

GÖZAT  El-Hayye: İsrail, Filistin Direnişinin ŞARTLARINA BOYUN EĞECEK

Kudüs Seriyyeleri, savaş boyunca söz konusu bölgeleri hedef alan 62 adet Burak 70, Burak 100 ve Fecr 5 füzesi fırlattılar.

Kudüs Seriyyelerinin Savaş Endüstrisi Birimi hala yeni füzeler üretmeye devam ediyor.

Seriyyeler “Kurşundan Kenetlenmiş Saflar” operasyonu süresince İsrail’e, Burak 70, Burak 100, Fecr 5, Grad, Kudüs füzeleri, havan topları, 107, C8k, Kornet, Malocka füzelerinden oluşan 3249 adet füze fırlattığını açıklamıştı.

GÖZAT  Filistin Kurtuluş Örgütünün (FKÖ) Meşruiyeti Sorgulanıyor

İsrail’in Füze Savunma Sistemi Demir Kubbe’nin Başarı Oranı Çok Düşük

Askeri uzmanlar Siyonist düşmanın Filistin direnişinin yeni füze üretim ve geliştirme çalışmalarının önüne geçememesi sonucunda Demir Kubbe Füze Savunma Sistemini üretmeye mecbur kaldığını ifade ediyorlar. Bu ise direnişin füzelerinin ne denli etki uyandırdığının delili olarak ortada duruyor. Siyonist oluşumun bu sisteme sığınması, saldırı pozisyonundan savunma pozisyonuna geçiş yapması, direnişin gücü karşısındaki yenilgisini ortaya koyuyor.

GÖZAT  Filistin’i Kurtarmanın Tek Yolu: SİLAHLI DİRENİŞTİR!

Üstelik Demir Kubbe’nin savunma füzesinin maliyeti 50 ila 100 bin dolar olarak ifade edilirken direnişin füzelerinin maliyeti birkaç yüz doları geçmiyor. Füze savunma sisteminin başarı oranı da %20’leri aşamıyor. Amerikalı bir profesör olan Theodore Postol, Demir Kubbe’nin başarı oranını “%5, hatta daha az” olarak ifade ediyor.

Kudüs Seriyyeleri gece gündüz demeden füze sistemlerini geliştirmek için var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. İlk olarak 2002 yılında “Kudüs 1” ismini verdikleri füzeyi üreten Seriyyeler, ardından Kudüs 2 ve uzun menzilli olduğu ifade edilen ve 18 km’ye kadar ulaşan Kudüs 3 füzelerini ürettiler.

GÖZAT  Hamas Sözcüsü Ebu Zuhri'den İran Açıklaması

Füze başlığı patlayıcı özelliğe sahip “TNA” maddesini içeren Kudüs 3 füzesinin uzunluğu yaklaşık 2 metre, ağırlığı ise 70 kg. olarak ifade ediliyor. Bunun yanı sıra Seriyyeler orta menzilli Kudüs füzesi ve 40 km’ye kadar ulaşan Grad füzesi de üretmişlerdi.

Siyonist rejim, direnişin elinde bulunan füze ve havan topu miktarının on binleri aştığını ve bu füzelerin işgal altındaki Kudüs’e, Tel Aviv’e, Hayfa’ya ve Necef Çölü’ne ulaşabilecek güçte olduğunu ifade ediyor.

   

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Scroll Up