Home / İslam Ülkeleri / İslam İşbirliği Teşkilatından (İİT) İsrail’e MESCİDİ AKSA Kınaması
Islam Isbirligi Teskilatindan (IIT) Israil'e MESCIDI AKSA Kinamasi

İslam İşbirliği Teşkilatından (İİT) İsrail’e MESCİDİ AKSA Kınaması

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'yı kapatmasını ve Mescid-i Aksa'da cuma namazı kılınmasına izin vermemesini şiddetle kınadı.

İİT Genel Sekreteri Yusuf Bin Ahmed El-Useymin, İİT sitesinde yayınlanan bildiride, Mescid-i Aksa’nın kapatılmasının büyük bir suç ve Filistinlilerin ibadet özgürlüklerine saldırı olduğunu ifade etti.

GÖZAT  İİT Sekreteri: MAZLUM Filistin HALKINI Desteklemeliyiz

El-Useymin, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’da emrivaki yapma çabalarına karşı uyarıda bulundu.

Uluslararası toplumu Kudüs’teki Müslümanlara ve Hıristiyanlara ait kutsal mekanlara yönelik saldırıların engellenmesi için harekete geçmeye davet eden El-Useymin, İsrail’in Filistin halkını hedef alan ırkçı ihlallerine son verilmesini istedi.

GÖZAT  İş İşten Geçti ve İSRANBUL'da İslam İşbirliği Teşkilatı "ACİL" Toplanıyor

Ummu’l-Fahm beldesinden Filistinli üç gencin önceki gün Mescid-i Aksa’nın kapılarından birinde işgal güçlerine ateş açarak iki işgal askerini öldürmesi ve eylemci gençlerin işgal güçleriyle yaşanan çatışmada şehit olması sonucu işgal rejimi Mescid-i Aksa’yı kapatarak cuma namazı kılınmasına izin vermedi.

İşgal polisinin ve hükümetinin açıklamalarına göre Mescid-i Aksa’nın soruşturma tamamlanana kadar kapalı kalacağı ifade edildi.