ESİR Muhammed İhmal Nedeniyle GÖZÜNÜ KAYBETTİ

ESİR Muhammed İhmal Nedeniyle GÖZÜNÜ KAYBETTİ

Esirin babası Şeyh Mazin Duveykat, bazı hukuk kuruluşlarının kendilerine cezaevi idaresinin ihmali ve ağı
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, İslam Ülkeleri, Mescidi Aksa 22 Temmuz 2017

İSLAM DÜNYASI Mescidi Aksa İçin MEYDANLARDA

Siyonist işgal rejiminin baskı ve zulümlerine maruz kalan Mescidi Aksa’ya destek için bugün Cuma namazından sonra birçok Arap ve İslam ülkesinde gösteri düzenlendi.

Filistin içinde olduğu kadar Filistin dışında da işgalcinin baskıları protesto edilirken, birçok Avrupa ülkesindeki Müslümanlar da bu kervana iştirak etti.

Türkiye

İstanbul ve diğer Türkiye şehirleri Mescidi Aksa için ayağa kalktı
İstanbul’da Cuma namazında sonra Beyazıt Meydanına akın eden Müslümanlar Siyonist rejimin aleyhinde ve Mescidi Aksa lehinde sloganlar attılar.

GÖZAT  KARİKATÜR: AKSA Etrafında Halkayı Bozan MÜSLÜMAN Yöneticiler

Birçok sivil toplum kuruluşunun da desteklediği gösteriye İstanbul’da yaşayan Filistinliler de katıldı.

İstanbul dışında Türkiye’nin diğer şehirlerinde de Siyonist rejime karşı gösteriler düzenlendi.

Malezya

Malezya’da binlerce kişi Cuma namazından sonra büyük bir baskı ve zulme maruz kalan Mescidi Aksa’ya destek için Kelantan ve Kuala Lumpur şehirlerinde gösteri yaptı.

GÖZAT  İslami Cihad: Araplar FİLİSTİN'i DESTEKLEMEKTEN ACİZ

Resmi ve sivil düzeyde katılımın yoğun olduğu gösteriye Başbakan yardımcısı Zahid Hamidi de iştirak ederken, Kuala Lumpur şehrinde yapılan gösteriye katılımın yoğun olduğu belirtildi.

Mescidi Aksa’nın Müslümanlara ait olduğunun altını çizen ve onu savunmaya hazır olduklarını ifade eden konuşmacılar “Araplar Mescidi Aksa’nın yanında durmuyorlarsa, biz varız” diyerek her türlü fedakârlığa hazır olduklarını haykırdılar.

GÖZAT  "MESCİDİ AKSA Yardım Bekliyor, Cevap Verecek YOK MU?"

Endonezya

Bugün (21 Temmuz Cuma) Endonezya’nın başkenti Cakarta’da da gösteri vardı.
Siyonist işgal rejiminin Mescidi Aksa’ya yönelik saldırılarını telin eden Endonezya halkı başkent Cakarta’da yapılan gösteride Mescidi Aksa için ölüme hazır olduklarını haykırdı. Endonezyalıların Mescidi Aksa sevgisini ifade eden ilahi ve marşlar söylemeleri dikkat çekti.

GÖZAT  "KABE Gibi MESCİDİ AKSA'ya Da Sahip Çıkılmalı"

Ürdün

Siyonist işgal rejiminin Mescidi Aksa’yı kapatıp Cuma namazını engellemesi üzerine bugün Ürdün’ün Ez-Zerka şehrinde gösteri düzenlendi.

Şehirdeki Ömer b. Hattab Camiinde kılınan Cuma namazının ardından gösteri yapan Ürdünlü Müslümanlar işgal rejimini kınadılar.

GÖZAT  KARİKATÜR: İSRAİL İle İşbirliği Yapan MÜSLÜMAN Yöneticiler FİLİSTİNLİ Çocukların Katline Ortak

Şehrin caddelerinde yürüyüşe geçen Ürdünlüler attıkları slogan ve taşıdıkları dövizlerle işgal rejiminin saldırılarına son vermesini istediler.

Filistin

Filistin içinde ise Batı Yaka, Kudüs ve Gazze’de işgal güçleriyle temas noktalarında Cuma namazı kılan Filistinliler işgal rejiminin uygulamalarını protesto ettiler.

GÖZAT  TASARIM: Mazlum MESCİDİ AKSA Müslüman Yöneticilerin İZZETLİ Duruşunu Bekliyor

Katar

Katar Dışişleri Bakanlığı da İsrail’in ihlallerine karşı uyarıda bulundu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Mescid-i Aksa’nın kapılarının kapatılması, askeri bölge ilan edilmesi ve Müslümanların namaz kılmalarının engellenmesi, İslam dininin kutsallarına yönelik ciddi bir ihlaldir. Yapılanlar, dünyadaki milyonlarca Müslümanın duygularını kışkırtıyor.” denildi.

GÖZAT  Şeyh İkrime Sabri: Mescidi Aksa ÜMMETİN SINAVI!

Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Enformasyon Bakanı Avvad bin Salih el-Avvad, İsrail’in Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatmasının Bakanlar Kurulu tarafından kınandığını ve bundan derin endişe duyulduğunu söyledi.

Aksa’nın kapatılmasının dünyadaki Müslümanların duygularını kışkırttığını ifade eden Avvad, uluslararası topluma İsrail’in bu tür uygulamalarına karşı sorumluluğunu yerine getirme çağrısında bulundu.

GÖZAT  Hamas: İç Sorunları Bırakıp SİYONİST REJİMLE MÜCADELE ETMELİYİZ

Lübnan

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, İsrail’in Mescid-i Aksa‘ya ve orada ibadet edenlere yönelik saldırılarını kınadı. Avn, “Kudüs’teki coğrafi ve demografik yapıyı değiştirmeye çalışmak, İsrail’in, kutsal toprakları gasbettiği günden bu yana uyguladığı bir planıdır.” diye konuştu.

Ürdün

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safadi, İsrail’in tek taraflı adımları neticesinde artan gerginliğin sonuçları konusunda uyarıda bulundu. Kudüs’teki gerginliğin sona ermesini istediklerini belirten Safadi, İsrail’in Mescid-i Aksa‘nın tarihi ve yasal statüsünü değiştirmesine engel olmak için Ürdün’ün girişimlerde bulunduğunu belirtti.

Mısır

Mısır Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Filistin halkının dini vecibelerini özgür ve güvenli bir şekilde yerine getirmek hakkıdır. Adil ve kapsayıcı iki devletli bir barışa engel teşkil edecek şekilde gerginliği tırmandıran şiddetin sona erdirilmesi ve tıkanıklığın sonlandırılması gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

GÖZAT  KOLOMBİYA'da Müslümanlar MESCİDİ AKSA İçin Dua Etti

Kuveyt

Kuveyt Meclis Başkanı Merzuk Ganim, İsrail’in Mescid-i Aksa‘ya yönelik ihlallerini görüşmek üzere Arap Parlamentosu’nu olağanüstü toplantıya çağırdı.

Tunus

Tunus Meclisi, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerini kınadı. Tunus Meclis Başkanı Muhammed Nasır, Filistin halkının İsrail’e karşı meşru mücadelesini desteklediklerini söyledi.

   

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Scroll Up