Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Filistin, Filistin Direnişi, Filistin İşgal, Siyonist İsrail 15 Mayıs 2017

İşgalin 69. Yılında Filistin Halkının DÖNÜŞ UMUDU CANLI

Bu yıl, Filistinlilerin Nekbe olarak isimlendirdikleri Büyük Felaket'in 69. yıl dönümü.

Filistin topraklarında işgalden ve siyonist hakimiyetten kaynaklanan Büyük Felaket devam ediyor.

Ancak Filistinlilerin yurda dönüş ümitleri de sönmüş değil. O yüzden bu yıl, Nekbe’nin yıl dönümü münâsebetiyle düzenlenen etkinliklerin ana logosu olarak “Se ne’ûd (Döneceğiz)” ibaresi seçilmiş.

Bununla yurtlarından çıkarılmış ve mülteci hayatına mahkûm edilmiş Filistinlilerin yurda dönüş konusundaki kararlılıklarından vazgeçmedikleri vurgulanıyor.

GÖZAT  Nekbe - Büyük Felaket Günü Nedir?

15 Mayıs 1948’de İngiliz işgalcilerin de desteğiyle siyonist işgal devletinin kuruluşunun ilan edilmesinden sonra başlatılan zorla tehcir uygulamasında en az 750 bin Filistinli evini yurdunu terk etmek zorunda bırakılmıştı.

Yine İngiliz işgalcilerin desteğiyle savaş çıkaran siyonist terör örgütlerinin kurduğu devlet civardaki Arap ülkelerinin de oyunlarıyla Filistin topraklarının yüzde 78’i üzerinde hâkimiyet kurmuştu.

GÖZAT  Filistin Halkı NEKBE - BÜYÜK FELAKET Gününe Hazır

İşte bu büyük felaketin 69. yıl dönümü münasebetiyle bu yıl da 15 Mayıs’ta Filistin’in değişik şehirlerinde ve bölgelerinde etkinlikler düzenlenecek.

Bu etkinliklerde Filistin halkının yurdundan ve haklarından vazgeçmediği, çıkarıldığı yurduna dönme konusundaki kararlılığını sürdürdüğü vurgulanacak.

   

Yorumlar

Scroll Up