SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beyt Ferik beldesine baskın düzenledi. Filistinl
Ana Sayfa Filistin, İşgalci Yahudi Yerleşimciler 12 Ağustos 2017

İŞGALCİ Yahudiler Filistinlilere Ait 2 ARACI YAKTI

Filistin'in Batı Yaka bölgesine yerleştirilen yahudi yerleşimciler sabah Batı Yaka'daki Ramallah şehrinin kuzeyinde yer alan Ummu Safa köyünde Filistinlilere ait iki arabayı yaktı duvarlara da Filistinlilere yönelik intikam ve tehdit içeren yazılar yazdılar.

Ummu Safa köyünün Köy Meclisi Başkanı Mervan Sabah olayla ilgili yaptığı açıklamada yahudi yerleşimcilerin sabahın erken saatlerinde köy ahalisinden olan şahıslara ait iki aracı yaktıklarını ifade etti.

Köy Meclisi Başkanı Quds Press haber ajansına yaptığı açıklamada yerleşimcilerin duvarlara köy ahalisine yönelik tehditlerde bulunan ve intikam içeren yazılar yazdıklarını söyledi.

GÖZAT  Siyonistler, Filistinlilerin Esir Aldığı 2 Yahudi Yerleşimciyi Ele Geçirdi

Köy Meclisi Başkanı Sabah sabotajı gerçekleştiren yahudi yerleşimcilerin köy arazisi üzerine kurulan Halamiş ve Atirat adlı yahudi yerleşim merkezlerinin ahalisinden olduklarını dile getirdi.

Sabah, bu yerleşim merkezlerine iskân edilen yahudi yerleşimcilerin daha önce de köy ahalisini ve arazilerini yahut araçlarını hedef alan saldırılar düzenlediklerini belirtti.

Scroll Up