Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / İşgal Radyosu Abbas Güçlerinin İsrail Yardımını İfşa Etti
Isgal Radyosu Abbas Guclerinin Israil Yardimini Ifsa Etti

İşgal Radyosu Abbas Güçlerinin İsrail Yardımını İfşa Etti

İşgal ordusunun resmi radyosu Filistin Mahmud Abbas Yönetiminin, Siyonist İsrail'e karşı bıçaklı feda eylemine daha engel olduğunu belirtti.

Siyonist işgal rejimi radyosu, Filistin Mahmud Abbas Yönetimi’ne bağlı güçlerin Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Cenin şehri yakınlarındaki El-Celme askeri geçiş noktasında İsrail askerlerine yönelik bıçaklı eylem yapmak isteyen 18 yaşlarında bir Filistinli genci tutukladığını belirtti.

Radyo, El-Celme askeri kontrol noktası yakınlarında tutuklanan gencin üzerinde kesici alet bulunduğunu iddia etti.

Filistin Mahmud Abbas Yönetimi Genel İstihbarat birimi şefi Macid Ferec geçen yılın başında yaptığı açıklamada, Kudüs İntifadası başladıktan sonra süreç içinde İsrail askerlerine yönelik yapılmak istenen 200 kadar eylemi engellediklerini söylemişti.

Kendi halkını, halkının hak ve hukukunu bir kenara bırakan Filistin Yönetimi güçleri işgal rejiminin bekçisi durumundadır. Kendi halkını işgal askerlerinin saldırılarından korumak yerine işgal askerlerini Filistinlilerin eylemlerinden korumak için çalışmaktadır.