Home / Siyonist İsrail / İŞGAL Güçleri FİLİSTİNLİ Ailenin Evini Yıktı
ISGAL Gucleri FILISTINLI Ailenin Evini Yikti

İŞGAL Güçleri FİLİSTİNLİ Ailenin Evini Yıktı

Siyonist işgal yönetimi bugün Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinin orta kesiminde yer alan Remle şehrinde Filistinli bir aileye ait evi yıktı.

Yıkım işlemi esnasında çok sayıda polisin ve özel güvenlik elemanının da yer aldığı ifade edildi. İşgal rejiminin evi ruhsatsız inşa edildiği iddiasıyla yıktığı haber verildi.

Remle’de insan hakları konusunda faaliyet yürüten aktivistlerden Ali El-Kırım yıkılan evin şehrin Ribat mahallesinde olduğunu ve Muhammed El-Kırım ailesine ait olduğunu söyledi.

GÖZAT  FİLİSTİNLİ 5 Aile Evinden Çıkarıldı

Ailenin ruhsatsız ev inşa ettiği iddiasıyla kovulduğuna dikkat çeken Ali El-Kırım, ev yıkım işleminin şehirdeki Filistinliler arasında öfkeye ve tepkiye neden olduğunu dile getirdi.

Ali El-Kırım arazi ve mesken konusunun Remle’de ciddi bir sıkıntıya neden olduğuna dikkat çekerek hâlen onlarca ailenin evlerinin yıkılma tehdidiyle karşı karşıya olduğunu dile getirdi.

GÖZAT  GAZZE'de 100. Yılında İNGİLTERE'ye Tepki

Siyonist işgal rejimi yahudi yerleşimcilerin sayısını artırmak için sürekli yeni siteler inşa ederken, Filistinlilerin ev inşa edebilmelerine imkân vermemek amacıyla onların ruhsat taleplerini sürekli geri çeviriyor.

Bu durum karşısında ruhsatsız ev inşa etmek zorunda kalanların da evlerini ya kendilerine yıktırıyor, ya da kalabalık ekiple yıkıyor ve ev sahibinden de yıkım parası alıyor.