Home / Filistin / Batı Şeria / İŞGAL Güçlerinden Batı Yaka’da 26 GÖZALTI

İŞGAL Güçlerinden Batı Yaka’da 26 GÖZALTI

İşgal güçleri dün geceden bu sabah erken saatlere kadar Batı Yaka'nın çeşitli bölgelerine baskın düzenledi ve baskınlar sırasında işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

İşgal güçlerinin gece boyunca Batı Yaka’da evlere baskın düzenlediği ve aralarında eski esirlerin de bulunduğu 26 Filistinliyi gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka’da 26 Filistinlinin gözaltına alındığını ve gözaltına alınanların İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan kişiler olduklarını öne sürdü.

GÖZAT  Siyonistlerin Gözaltına Aldığı Genç ŞEHİT OLDU

İşgal güçleri Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus vilayetinde hepsi İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi ve çoğu eski esir sekiz aktivisti gözaltına aldı.

Bu arada, Nablus’un güneyindeki El-Leben beldesi girişinde bu sabah erken saatlerde Yahudi yerleşimcilerin arbede çıkardığı ve provokatif davranışlar sergileyerek beldeye baskın düzenleme girişiminde bulunduğu kaydedildi.

GÖZAT  İşgalciler 1 Filistinliyi Gözaltına Aldı

El-Halil vilayetinde de El-Fevvar Kampı girişinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı, kamp sakini gençlerin işgalcilere taş ve boş şişe attığı, işgal askerlerinin de plastik mermi ses bombası ve gerçek mermi kullandığı bildirildi.

Ramallah’ta da bu sabah kuzeydeki Nebi Salih köyünde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı ifade edildi.