Mahmud Abbas KATAR’da

Mahmud Abbas KATAR’da

Başkent Doha'da görüşen ikili, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kar
Ana Sayfa Filistin, Siyonist İsrail 2 Ağustos 2017

İŞGAL Güçlerinden Baskın: 22 YARALI

İşgal güçlerinin dün akşam Kudüs'ün El-Ayzeriyye beldesine düzenlediği baskın sırasında yaşanan çatışmalarda üçü çocuk 22 Filistinli yaralandı.

Filistin Kızılay Derneği, ilk yardım ekiplerinin plastik mermiyle yaralanan üç çocuğa müdahalede bulunduğunu ve 19 kişinin de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini söyledi.

İşgal güçlerinin El-Ayzeriyye beldesine düzenlediği baskın sırasında plastik mermiyle yaralanan çocukların yaşlarının 7 ile 13 arasında değiştiğini bildiren Filistin Kızılay Derneği, işgal güçlerinin ilk yardım ekiplerine göz yaşartıcı bomba ve plastik mermiyle saldırdığını açıkladı.

GÖZAT  İŞGAL Güçlerinden 8 Filistinliye GÖZALTI

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin beldeye baskın düzenlemelerinin ardından şiddetli çatışmaların yaşandığını ve çok sayıda kişinin yaralandığını söyledi.

Bu arada yerel kaynaklar, işgal güçlerinin dün akşam Kudüs’ün Eski Belde semtinde Rami El-Fahuri isimli genci gözaltına aldığını bildirdi.

GÖZAT  İşgalciler Batı Şeria'da Baskınlar Düzenledi

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’yı iki gün kapatmasıyla Kudüs’te iki haftadır gerginlik yaşanırken işgal güçleri bu süre içinde çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.

Öte yandan, işgal güçlerinin dün Kalkiliya’nın doğusundaki Azun Lisesi’ne baskın düzenlediği ve gençlerden bazılarını okulda bir süre alıkoyduğu kaydedildi.

Scroll Up