İSLAMİ CİHAD Bahreyn Heyetini KINADI

İSLAMİ CİHAD Bahreyn Heyetini KINADI

Filistin İslami Cihat Hareketi Basın Sorumlusu Davut Şahab, Bahreyn'den bir heyetin işgal topraklarına aç
Ana Sayfa Filistin, Siyonist İsrail 7 Ekim 2017

İŞGAL Güçleri 17 Kişiyi YARALADI

Filistin halkının mazlumiyetini dünyaya duyurmak, karşı karşıya kaldığı zulmü ve baskıyı ifade etmek için yaptığı haftalık barışçıl gösterilere sert müdahale eden işgal güçleri Batı Yaka’da 12, Gazze sınırında ise 5 kişiyi yaraladı.

Kaynaklar, Ramallah’ın orta kesiminde bulunan Umm Eş-Şerayit Semtinde yapılan gösterilere sert müdahale eden işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade etti.

GÖZAT  Esirlere Destek Gösterisinde Filistinli GENÇ ŞEHİT OLDU

İşgal güçlerinin yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba,  plastik mermi ve gerçek mermi kullanması sonucu 12 kişinin yaralandığını, bunlardan bir kısmının olay yerinde tedavi edildiğini, iki kişinin ise hastaneye kaldırıldığını ifade ettiler.

El-Halil’e bağlı Kalkas köyüne giden yolun açılması için yapılan gösteriyi bastırmak için çaba harcayan işgal güçlerinin, yoğun şekilde gaz bombaları kullanmaları sonucu birçok kişinin gazlardan etkilendiği belirtildi.

GÖZAT  Nablus'ta İşgalci İsrail Güçleri ile Çatışmalar Yaşandı

Cuma namazından sonra sınıra yürüyen Gazzeli gençlerin üzerine gaz bombalarıyla plastik mermi yağdıran işgal güçleri 5 kişiyi yaraladılar.

Gazze’deki sağlık bakanlığı sözcüsü Eşref Kudra yaptığı açıklamada, yapılan gösterilere plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla saldıran işgal güçlerinin 5 kişiyi yaraladıklarını ifade etti.

Scroll Up