Home / Filistin / İŞGAL Güçleri 17 Kişiyi YARALADI
ISGAL Gucleri 17 Kisiyi YARALADI

İŞGAL Güçleri 17 Kişiyi YARALADI

Filistin halkının mazlumiyetini dünyaya duyurmak, karşı karşıya kaldığı zulmü ve baskıyı ifade etmek için yaptığı haftalık barışçıl gösterilere sert müdahale eden işgal güçleri Batı Yaka’da 12, Gazze sınırında ise 5 kişiyi yaraladı.

Kaynaklar, Ramallah’ın orta kesiminde bulunan Umm Eş-Şerayit Semtinde yapılan gösterilere sert müdahale eden işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade etti.

GÖZAT  SİYONİSTLER Beytlahim'de Filistinli GENCİ YARALADI

İşgal güçlerinin yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba,  plastik mermi ve gerçek mermi kullanması sonucu 12 kişinin yaralandığını, bunlardan bir kısmının olay yerinde tedavi edildiğini, iki kişinin ise hastaneye kaldırıldığını ifade ettiler.

El-Halil’e bağlı Kalkas köyüne giden yolun açılması için yapılan gösteriyi bastırmak için çaba harcayan işgal güçlerinin, yoğun şekilde gaz bombaları kullanmaları sonucu birçok kişinin gazlardan etkilendiği belirtildi.

GÖZAT  RAMALLAH'taki Çatışmalarda Filistinli 2 GENÇ Yaralandı

Cuma namazından sonra sınıra yürüyen Gazzeli gençlerin üzerine gaz bombalarıyla plastik mermi yağdıran işgal güçleri 5 kişiyi yaraladılar.

Gazze’deki sağlık bakanlığı sözcüsü Eşref Kudra yaptığı açıklamada, yapılan gösterilere plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla saldıran işgal güçlerinin 5 kişiyi yaraladıklarını ifade etti.