SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beyt Ferik beldesine baskın düzenledi. Filistinl
Ana Sayfa Filistin, Siyonist İsrail 15 Temmuz 2017

İŞGAL Güçleri 15 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka'nın birçok bölgesine baskın düzenlerken, baskınların Beytlahim'in güneyindeki Tegu beldesiyle Ramallah'ın kuzeybatısındaki Deir Ebu Meşal beldesinde yoğunlaştığı ifade edildi.

İşgal ordusunun bu sabah Batı Yaka’da düzenlediği baskınlarda işgal güçlerince arandıkları öne sürülen 15 Filistinlinin gözaltına alındığı bildirildi.

GÖZAT  Siyonist İsrail 27 Filistinliyi Göz Altına Aldı

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, gözaltına alınanların işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları belirtildi.

Raporda, Nablus’un güneybatısındaki Kefer Galil köyünden bir gencin, Beytlahim’in güneyindeki Merah Rabah köyünden ve El-Izze Mülteci Kampı’ndan iki gencin, El-Halil kentinden de dört kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

GÖZAT  Siyonistler Beyta Beldesine Girişleri Engelliyor

Raporda ayrıca Deir Ebu Meşal beldesinde üç gencin, Ramallah’ın kuzeyindeki Abvin ve El-Muğir beldelerinden iki kişinin, Kefer Nime beldesinden iki kişinin ve Kalkiliya kentinden bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İşgal ordusu, Tegu’ beldesinde şehit Muhammed Cibril’in evine düzenlenen baskında kışkırtıcı maddeler ele geçirildiğini öne sürerken, baskına direnen Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Scroll Up