Siyonist ZİNDANLARDA 213 Filistinli ŞEHİT Oldu

Siyonist ZİNDANLARDA 213 Filistinli ŞEHİT Oldu

Filistinli Esirler Cemiyeti ile Vicdan Esirleri ve İnsan Haklarını Koruma Kurumu bugün yayımladıkları ort
Ana Sayfa Filistin, Siyonist İsrail 14 Kasım 2017

İŞGAL Güçlerinden 14 Kişiye GÖZALTI

İşgal güçleri Batı Yaka'daki baskınlarını günlük olarak sürdürürken, işgal ordusu erken saatlerde gerçekleştirilen baskınlarda 14 Filistinlinin gözaltına alındığını ilan etti.

İşgal ordusu, Beytlahim’de düzenlediği baskın ve aramalar sırasında silah ele geçirildiğini öne sürdü.

GÖZAT  İŞGAL Güçlerinden Bir Çok Yere BASKIN

İşgal güçleri Beytlahim yakınlarındaki Tegu’ beldesinde birçok eve baskın düzenleyip bazı evlerde eşyalara zarar verirken Yusuf Cemal Sabah ve Muhammed Nail Hamide isimli gençleri gözaltına aldı.

Beytlahim’in kuzeybatısındaki El-Velce köyünde de işgal güçleri bu sabah erken saatlerde birçok eve baskın düzenledi ve evlerde arama yaptı. Baskın sırasında 17 yaşındaki Hüsam Ebu Halife isimli gencin işgal güçlerince gözaltına alındığı kaydedildi.

GÖZAT  Siyonistler Filistinli 2 Genci Gözaltına Aldı

Beytlahim’in batısındaki Husan köyünde de işgalcilerle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı, Filistinli gençlerin Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taş attığı, işgal ordusunun Yahudi yerleşimci bir kadın ve bir erkeğin hafif şekilde yaralandığını, üç araçta da maddi hasar meydana geldiğini açıkladığı belirtildi.

Cenin vilayetinde de işgal ordusu bu sabah erken saatlerde Arabe beldesine baskın düzenleyerek İslami Cihad Hareketi liderlerinden Tarık Ka’dan’ı gözaltına aldı.

Scroll Up