Home / Filistin / İŞGAL Güçlerinden 14 Kişiye GÖZALTI
ISGAL Guclerinden 14 Kisiye GOZALTI

İŞGAL Güçlerinden 14 Kişiye GÖZALTI

İşgal güçleri Batı Yaka'daki baskınlarını günlük olarak sürdürürken, işgal ordusu erken saatlerde gerçekleştirilen baskınlarda 14 Filistinlinin gözaltına alındığını ilan etti.

İşgal ordusu, Beytlahim’de düzenlediği baskın ve aramalar sırasında silah ele geçirildiğini öne sürdü.

GÖZAT  İŞGALCİLERDEN Batı Şeria'da 9 GÖZALTI

İşgal güçleri Beytlahim yakınlarındaki Tegu’ beldesinde birçok eve baskın düzenleyip bazı evlerde eşyalara zarar verirken Yusuf Cemal Sabah ve Muhammed Nail Hamide isimli gençleri gözaltına aldı.

Beytlahim’in kuzeybatısındaki El-Velce köyünde de işgal güçleri bu sabah erken saatlerde birçok eve baskın düzenledi ve evlerde arama yaptı. Baskın sırasında 17 yaşındaki Hüsam Ebu Halife isimli gencin işgal güçlerince gözaltına alındığı kaydedildi.

GÖZAT  İŞGAL Güçleri 9 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

Beytlahim’in batısındaki Husan köyünde de işgalcilerle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı, Filistinli gençlerin Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taş attığı, işgal ordusunun Yahudi yerleşimci bir kadın ve bir erkeğin hafif şekilde yaralandığını, üç araçta da maddi hasar meydana geldiğini açıkladığı belirtildi.

Cenin vilayetinde de işgal ordusu bu sabah erken saatlerde Arabe beldesine baskın düzenleyerek İslami Cihad Hareketi liderlerinden Tarık Ka’dan’ı gözaltına aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 2 =