Home / Filistin / İŞGAL Güçleri 14 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı
ISGAL Gucleri 14 FILISTINLIYI Gozaltina Aldi

İŞGAL Güçleri 14 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

İşgal ordusu Batı Yaka'nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında biri milletvekili 14 Filistinliyi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Hamas üyesi El-Halil milletvekili Muhammed Mahir Bedr’i gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal ordusunun 60 yaşındaki milletvekilinin evine baskın düzenlediği, Ebu Atvan Sarayı bölgesinde bulunan evi kuşatarak evde arama yaptığı, eşyalara zarar verdiği ve daha sonra milletvekilini gözaltına alarak evden ayrıldığı belirtildi.

GÖZAT  İŞGALCİLER 9 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Milletvekilinin eşi Saide Bedr, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin 02:30’da evlerine baskın düzenlediğini ve eşinin kimliğini istediğini, kendisini ve çocuklarını bir odaya hapsederek evde arama yaptığını söyledi.

Saide Bedr, işgal askerlerinin evde yaptıkları arama sonunda eşine gözaltına alındığını bildirdiklerini, eşinin cep telefonunu alarak ellerini kelepçelediklerini ifade etti.

GÖZAT  Siyonistlerden FİLİSTİNLİ Doktora Gözaltı

İşgal güçlerinin El-Halil’de ayrıca aralarında eski esirlerin de olduğu birçok kişiyi gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal ordusu yayınladığı bildiride, Batı Yaka’da 14 Filistinlinin gözaltına alındığını açıklayarak, gözaltına alınanların direniş faaliyetlerine ve benzeri eylemlere katıldıkları için aranan kişiler olduklarını öne sürdü.