Home / Dünya Ülkeleri / İRLANDA’dan İsrail Katliamına Tepki

İRLANDA’dan İsrail Katliamına Tepki

İrlanda hükümeti, işgal güçlerinin Gazze Şeridi sınırında Filistinlilere yönelik saldırıları sebebiyle işgal rejimi büyükelçisini dışişleri bakanlığına çağırdı.

İrlanda Dışişleri Bakanı Simon Coveney’in İsrail’in Dublin Büyükelçisi Ze’ev Boker’i bakanlığa çağırarak bir süre görüştüğü bildirildi.

GÖZAT  Siyonistlerin KEFER KASİM Katliamının 61. YILI

Görüşmede ülkesinin dün Gazze’de yaşanan ölümlerden ve yaralanmalardan duyduğu kaygıyı dile getiren Coveney’in işgal rejimine ölçülü davranma çağrısı yaptığı kaydedildi.

İrlanda Dışişleri Bakanlığı’nın konuyla ilgili açıklamasında, “Büyükelçi, İrlanda’nın dünkü ölümlerle ilgili Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde bağımsız, uluslararası bir soruşturma talebi konusunda bilgilendirildi” ifadesi kullanıldı.

GÖZAT  SİYONİSTLER 20 Ayda 83'ü ÇOCUK 311 Filistinliyi KATLETTİ

Açıklamada ayrıca, İrlanda’nın Ramallah’taki diplomatik misyonunun Gazze’de görevli sağlık ekiplerinin ölümlere ve yaralanmalara yetişemediği konusunda bilgi verdiği aktarıldı.

Bölgedeki sağlık sisteminin ekipman ve temel ilaç eksikliği nedeniyle daha önce de büyük sorun yaşadığı vurgulanan açıklamada, İrlanda’nın sağlık görevlilerinin de hedef alındığı yönündeki haberlerden “çok rahatsız” olduğu ifade edildi.