Home / Dünya Ülkeleri / İRLANDA’nın Filistin Duruşu SİYONİST Rejimi Sıktı
IRLANDA'nin Filistin Durusu SIYONIST Rejimi Sikti

İRLANDA’nın Filistin Duruşu SİYONİST Rejimi Sıktı

İsrail işgal yönetimi Başbakanı Benyamin Netanyahu, İrlanda’nın geleneksel Filistin’e yönelik destek politikasına karşı duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi.

Bazı Batılı ülkelerin Filistin’e verdiği destek Siyonist rejimi rahatsız ediyor. Özellikle Bazı Avrupa ülkelerinde halkların Filistin davası konusunda ortaya koyduğu duyarlılıktan son derece rahatsız olan İsrail, bu ülkeler üzerinde diplomatik baskı kurmaya çalışıyor.

Bunun son örneği, Siyonist Başbakan Netanyahu’nun İrlanda Dışişleri Bakanı ile biraraya gelmesinde yaşandı.

GÖZAT  Jaruselam Post: İsrail, İran'ın Füze Programından Rahatsız

Netanyahu’nun ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İrlanda Dışişleri Bakanı Simon Kovini ile Filistin-İsrail anlaşmazlığını ele aldığını kaydetti.

Açıklamada Siyonist Netanyahu’nun İrlanda’nın geleneksel Filistin yanlısı politikalarından duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdiğini ayrıca Filistinlilerin terör kışkırtıcılığı yaptıkları ve teröristleri övdükleri halde ülkesinin Filistinlileri kınamadıklarını söylediği belirtildi.

GÖZAT  İRLANDA: FİLİSTİN'in Bağımsızlığını Tanıyabiliriz

Açıklamada ayrıca Netanyahu’nun İrlanda Dışişleri Bakanı’na “Neden İrlanda, İsrail’i yok etmek isteyen oluşumları destekliyor?” şeklinde hitap ettiği bildirildi.

İşgal yönetimi başbakanı ayrıca Avrupa’daki bir çok ülkenin Filistinlilerle İsrail işgal yönetimi arasındaki çatışmanın temel meselesi olan Filistinlilerin Yahudi Devleti’nin tanımaya yanaşmadıklarını görmezden geldiklerini ileri sürdü.