Home / Filistin / Filistin İşgal / İran: Uluslararsı Camia, İsrail İşgaline Karşı Acil Adım Atmalı
Iran- Uluslararsi Camia, Israil Isgaline Karsi Acil Adim Atmali

İran: Uluslararsı Camia, İsrail İşgaline Karşı Acil Adım Atmalı

İslami İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, Siyonist rejim İsrail’in işgal topraklarında yeni yerleşim yerleri tesisinin uluslararası kurallara aykırı olduğunu söyledi.

Kasımi, Siyonist rejim parlamentosunda yeni yerleşim yerleri yapılması yönündeki onaylanan kanuna değinerek, yeni yerleşim politikalarının bölgenin istikrar ve güvenliğinde ciddi bir engel olduğunu ve bunun devamının Filistin halkının kaderini belirleme hakkına aykırı olduğunu söyledi.

Siyonist rejimin yerleşim politikasının uluslararası kurallara ters olduğunu vurgulayarak, ‘’İran bir kez daha uluslararası camiadan Filistin halkının meşru isteklerinin tahakkuku, Filistin halkının uluslararası konumunu güçlendirmek ve Siyonist rejimin politikaları ile muhalefet için acil adım atmasını istemektedir’’ dedi.

Siyonist rejimin bu politikalarının bölgeyi daha çok istikrarsızlığa sevk ettiğini ifade eden Kasımi, uluslararası kurumlar ve insani vicdanlarda Siyonist rejimin gerginlik yaratan politikaları karşısında susmamalarını istedi.