Home / İslam Ülkeleri / IRAK Yönetiminden Yeni İSRAİL-BARZANİ Açıklaması
IRAK Yonetiminden Yeni ISRAIL-BARZANI Iddiasi

IRAK Yönetiminden Yeni İSRAİL-BARZANİ Açıklaması

Irak başbakan eski yardımcısı Hüseyin Şehristani, Kürdistan’da yapılan referandumla ilgili şok edici açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların gerek Irak’ta gerekse dünyada nasıl makes bulacağı merak konusu.

Merkezi Lübnan’da bulunan Meyadin kanalına demeç veren Petrolden sorumlu Irak Başbakan yardımcısı Şehristani, İsrail tarafından yönlendirilen bir heyetin, referandumdan önce Erbil’e gelerek Barzani’yle görüştüğünü ve referandumun yapılması konusunda ısrar etmesini istediklerini söyledi.

Şehristani, Irak Kürt bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin referandum nedeniyle yaşadığı fiyaskonun bütün sorumluluğunu üzerine alıp istifa etmesi gerektiğini söyledi.

GÖZAT  SİYONİST İsrail'de "Bağımsız" KÜRDİSTAN Önergesi

Irak’ın İran’la her alanda iyi ilişkilere sahip olduğunu belirten Şehristani, “Amerika’nın bizim İran’la olan ilişkilerimize müdahale etmesine izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Iraklı siyasetçi, kanalın kendisiyle yaptığı röportajda İran Devrim Muhafızlarına bağlı Kudüs Ordusu komutanı Kasım Süleymani’nin Barzani’yi ikna etmek için çok çaba harcadığını ve ona nasihatte bulunduğunu ancak bu öğütlerin fayda etmediğini ifade etti.