İŞGAL Güçlerinden Filistinli 14 ÇİFTÇİYE Gözaltı

İŞGAL Güçlerinden Filistinli 14 ÇİFTÇİYE Gözaltı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre işgal güçleri Filistinli çiftçileri Yahudi yerleşimi için el kon
Ana Sayfa Mescidi Aksa 15 Ekim 2017

İkrime Sabri: Mescidi Aksa İçin TEHDİT DEVAM EDİYOR

Mescidi Aksa hatibi Şeyh İkrime Sabri,Cuma hutbesinde Kahire’de Fetih ile Hamas arasında varılan uzlaşı anlaşmasını tebrik ederek, bu anlaşmanın başarıya ulaşmasını umduklarını ifade etti.

Mescidi Aksa’yı bekleyen tehlikelerin hala yerinde durduğunu, işgalci İsrail’in buraya ilişkin kötü niyetinin devam ettiğini hatırlatan İkrime Sabri, Babu’r-Rahme Kapısının kapatılmasının bu tehlikelerden biri olduğunu söyledi.

Fanatik Yahudilerin Aksa’yı ele geçirmek için en son Mescidi Asa bünyesinde faaliyet gösteren Evkaf İdaresiyle diğer kurumlara karşı yaptıkları şikayetlerin bu tehlikelerden biri olduğuna dikkat çeken Şeyh Sabri, işgalcilerin Aksa üzerinde otorite kurmak için bu kez yargıyı kullanmak istediğini kaydetti.

GÖZAT  MESCİDİ AKSA'da 30 Bin FİLİSTİNLİ Cuma Namazı Kıldı

İşgal rejiminin Filistin eğitim sistemine müdahale girişimlerine de değinen Aksa hatibi şunları söyledi:

“Daha önce bu konuda fetva yayınladık ve Siyonist işgal rejimi müfredatını Filistin okullarında okutmanın caiz olmadığını ifade ettik. Çünkü bu müfredat dinimizle ve değerlerimizle çelişiyor. Bunu okutan ve okutulmasını destekleyenler günah işlemiş olurlar. Yine oğlunu ve kızını bu programların okutulduğu okullara gönderenler de günah işlemiş olurlar. Anne ve babaları bu tehlike karşısında uyanık olmaya çağırıyoruz.”

Scroll Up