Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / Heniyye ve Sinvar Uzlaşı Yönetimiyle Poz Verdi
Heniyye ve Sinvar Uzlasi Yonetimiyle Poz Verdi

Heniyye ve Sinvar Uzlaşı Yönetimiyle Poz Verdi

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye ve hareketin Gazze'deki lideri Yahya Es-Sinvar, Ramallah'tan gelen hükümet heyetiyle birlikte Fetih Hareketi Merkez Kurulu üyesi Ahmed Hıllıs'ın evinde verilen öğle yemeğine katıldı.

Heniyye ve Es-Sinvar’ın Filistin Başbakanı Rami El-Hamdallah, Sivil İşler Bakanı Hasan Eş-Şeyh, Filistin İstihbaratı Başkanı Macid El-Ferec ve diğer yetkililerle birlikte oturdukları görüldü.

Rami El-Hamdallah başkanlığındaki hükümet heyeti, uzlaşı hükümetinin Gazze’deki görevlerini teslim alma törenlerine katılmak üzere bu sabah Beyt Hanun “Erez” Kapısı’ndan geçerek Gazze’ye ulaştı.

GÖZAT  GAZZE'yi Dışlayan Biriyle UZLAŞI Mümkün Değil

Uzlaşı görüşmelerine arabuluculuk yapan Mısır’dan da dün bir güvenlik heyeti El-Hamdallah hükümetinin Gazze’de göreve başlama törenlerine katılmak üzere Gazze’ye gitmişti.

Hamas liderlerinin katıldıkları öğle yemeğinde Ramallah’tan gelen heyet üyeleriyle birlik ve bütünlük görüntüsü vermeleri dikkat çekti.