Home / Filistin / HENİYYE: Uzlaşının Başarısından Başka YOL YOK!
HENIYYE- Uzlasinin Basarisindan Baska YOL YOK!

HENİYYE: Uzlaşının Başarısından Başka YOL YOK!

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, uzlaşının başarılı olmasından başka seçenek olmadığını ifade etti.

Hamas’ın uzlaşı dosyalarını ele almak amacıyla Mısır’ın önümüzdeki Salı günü Kahire’de görüşme çağrısına olumlu cevap vereceğini belirten Heniyye, hükümet üyeleri ve konuk Mısır heyeti onuruna verilen öğle yemeğinde yaptığı konuşmada, Hamas’ın krizde olduğu için değil doğruluğuna inandığı için uzlaşıya gittiğini söyledi.

“Hamas’ın baskılara boyun eğerek veya güçsüz olduğu için uzlaşıyı kabul ettiğini zanneden yanılır” diyen Heniyye, Hamas’ın Filistin davasına kurulan büyük komployu görüp derinlemesine bir değerlendirme yaptıktan sonra uzlaşıya karar verdiğini ifade etti.

GÖZAT  HENİYYE: Bedeli Ne Olursa Olsun DÖNÜŞ YOK!

Heniyye, uzlaşının sadece Gazze Şeridi’yle sınırlı olmadığını, bilakis Batı Yaka’yı ve tüm Filistin bölgelerini kapsadığını bildirdi.

Hiçbir gücün Batı Yaka’yı Kudüs’ten ya da Gazze Şeridi’nden ayıramayacağını bildiren Heniyye, uzun bir sürecin ilk adımını attıklarını ve bölünmüşlük halinin tamamen sona ereceğini kaydetti.

GÖZAT  HENİYYE: Ulusal Mutabakat İçin Hazırız!

Filistin uzlaşısının mutlaka başarılı olması gerektiğini ve başka seçenek bulunmadığını söyleyen Heniyye, Fetih’e ve diğer gruplara kapılarını açtıklarını, uzlaşı yolunda yürümeye kararlı olduklarını belirtti.

Filistin Başbakanı Rami El-Hamdallah da yaptığı konuşmada, Hamas’ın yaşanan tarihi anlarda stratejik bir ortak olduğuna işaret etti.