ABBAS Yönetimi Artık Bu SAÇMALIĞA Son Vermeli

ABBAS Yönetimi Artık Bu SAÇMALIĞA Son Vermeli

Bu tür örneklerin işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunun eskisi gibi devam ettiğini gösterdiğini beli
Ana Sayfa Gazze, Hamas, Siyonist İsrail 28 Ekim 2017

HENİYYE: Suikast İSRAİL Ajanlarının İşi

Dün öğleden sonra Gazze Emniyet Genel Müdürüne yapılan suikast girişiminden işgal rejimini sorumlu tutan Hamas lideri İsmail Heniyye, Fetih hareketinden uzlaşı adımlarını hızlandırmasını istedi.

Ebu Naim’i hastanede ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamada Heniyye, suikast girişiminin başarısız olması nedeniyle Filistin halkını, ümmeti ve esirleri müjdelediklerini belirterek, saldırının arkasında kim olursa olsun birinci derece sorumluların işgal rejimiyle ajanlarının olduğunu ifade etti.

Heniyye açıklamasında, “Bu cinayet veya başka bir cinayetle bizi uzlaşıyı gerçekleştirme ve bölünmeyi sonlandırma yolumuzdan alıkoyacağını sanan varsa kesinlikle yanılıyordur” dedi.

GÖZAT  SİYONİST Rejim GAZZE'ye Yaklaşmayı YASAKLADI

Hamas hareketinin uzlaşıyı sağlama ve bölünmeyi sonlandırma konusunda yol almaya devam edeceğini, Fetih ve Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’tan uzlaşıyı uygulamak için adımlarını hızlandırmasını istediklerini belirten Heniyye, “Böylece uzlaşıyı başarısız kılmak isteyenlerin yollarını kapatalım ve bu tür girişimlere karşı da iç cephemizi sağlamlaştıralım” ifadesini kullandı.

Dün Cuma namazından sonra bombalı saldırıya uğrayan Gazze Emniyet Müdürü hafif yaralı olarak kurtuldu.

Scroll Up