Mahmud Abbas KATAR’da

Mahmud Abbas KATAR’da

Başkent Doha'da görüşen ikili, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kar
Ana Sayfa Filistin Direnişi, Hamas, Mescidi Aksa, Siyonist İsrail 18 Şubat 2017

Heniyye: İsrail İle Savaşımız MESCİDİ AKSA Üzerine

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, Filistin'in İsrail ile savaşının Mescidi Aksa ve Filistin'in kimliği üzerine olduğunu bildirdi.

Dün Gazze’de Rıdvan camiinin açılış töreninde konuşan Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, işgal rejimi İsrail’in Mescidi Aksa’yı mekan ve zaman olarak ikiye bölmek istemesi ve İslam ümmetinin kimliğinin yok edilmek istenmesinin Filistin halkının gayret ve girişimleri sonucu etkisiz kaldığını ve akamete uğradığını bildirdi.

Filistin parlamentosu başkan yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, bütün kesimleriyle Filistin halkından ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın Müslümanlara yönelik olumsuz tutumuyla işgal rejimini destekleyen politikalarına karşı birlik olmalarını istedi.

GÖZAT  HAMAS: Mescidi Aksa'ya Sahip Çıkın

Gazze’deki El-Umeri Camiinde verdiği Cuma hutbesinde ABD’nin yeni başkanı Trump’ın politikalarına değinen Bahr “Irkçı görüş ve politikalara sahip Trump’ın Amerika başkanı olması ve işgalciyi açıkça desteklemesi halkımızın işgalcinin Filistin halkına karşı sürdürdüğü ırkçı uygulamalara karşı ilkeli bir duruş sergilemesini ve direniş göstermesini zorunlu kılıyor” dedi.

Direnişi kucaklayan Gazze’ye kaşı komplo ve tuzakların devam ettiğini, bu tutumu nedeniyle işgalcinin kısa bir zaman dilimi içinde üç kez bölgeye saldırdığını hatırlatan Bahr, “Bütün bunları halkımıza yapıyorlar. Çünkü bu halk, toprağını işgal eden ve kutsallarını kirleten işgalciye karşı silah taşıyor” ifadesini kullandı.

Scroll Up