SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal ordusu uçakları Rafah'ın doğusundaki Eş-Şevke beldesinin
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, Filistin Direnişi, Hamas, İslam Ülkeleri 2 Kasım 2017

HENİYYE’den Direniş Alimleri Birliği Oturumunda ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Beyrut’ta Direniş Alimleri Küresel Birliği tarafından düzenlenen ve Balfour Deklarasyonunu konu alan bir kongrede Filistin Direnişi ve İslam Dünyası hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, hareketinin İsrail’i asla tanımayacağını ve Filistin’in bir karışından dahi vazgeçmeyeceğini vurguladı.

İran’la ve diğer Müslüman ve Arap ülkelerle iyi bir ilişki kurulduğunu ifade eden Heniyye, Suriye’de güven ve istikrarın yeniden tesis edilmesini ve Suriye’nin Filistin davası yolunda ortaya koyduğu tarihi rolüne geri dönmesini temenni ettiğini ifade etti.

GÖZAT  HENİYYE: Daha Büyük SORUNLARLA İlgileneceğiz

Heniyye, konuşmasında “Siyonist oluşumu asla tanımayacağız ve Filistin topraklarının tek bir karışından dahi vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hareketin başta İran’la ve diğer Müslüman ve Arap ülkelerle iyi bir ilişki kurduğunu ifade eden Heniyye, bu ilişkilerin hareket ve direniş için güç verici olduğunu söyledi. Heniye güven ve istikrarın Suriye’de yeniden tesis edilmesini ve Suriye’nin Filistin meselesindeki tarihi rolüne geri dönmesini temenni ettiğini belirtti.

GÖZAT  Hamas'ın Yeni Siyasi Lideri İSMAİL HENİYYE

Heniyye “Arap toplumunun bir arada güven içinde yaşamasını ve Siyonist projeye karşı birlik halinde mücadele etmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hareketin direnişten yana olduğunu vurgulayan Heniyye, bazı Filistinlilerin işgal güçleriyle müzakere ve anlaşma yoluna gitme çabalarının direnişin önüne engel koymaktan başka bir anlama gelmediğini belirtti.

İsmail Heniyye Batı Şeria’daki Filistinlilerin yeni intifada hareketleri başlatacak güç ve canlılığa sahip olduğunu vurguladı.

GÖZAT  HAMAS Lideri Heniyye'den KUVEYT'e Tebrik

Balfour Deklarasyonunun yayınlanmasından bu yana geçen süre zarfında Filistin halkının ve Filistin davasının büyük zulümlere ve haksızlıklara maruz kaldığını ifade eden Heniyye “Siyonist projenin geleceği yok. Siyonistler topraklarımızı işgal etmelerinin yüzüncü yılını kutlayamayacaklar!” ifadelerini kullandı.

Direnişin en doğru tercih olduğunu vurgulayan Heniyye, Filistinli gruplar arasındaki anlaşmazlığı çözmek ve barışı tesis etmek için gereken neyse yerine getireceklerini belirtti.

Scroll Up