Home / Filistin / HENİYYE: Daha Büyük SORUNLARLA İlgileneceğiz
HENIYYE- Daha Buyuk SORUNLARLA Ilgilenecegiz

HENİYYE: Daha Büyük SORUNLARLA İlgileneceğiz

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, uzlaşıyı gerçekleştirip bunu pratikte gösterme noktasında Hamas’ın samimi olduğunu belirterek, bu adımın daha büyük meseleleri araştırmaya bir giriş olacağını söyledi.

Birleşmiş Milletler Ortadoğu Özel Temsilcisi Nikolay Mladenov ile beraberindeki heyeti kabul eden Hamas lideri Heniyye, “Uzlaşı adımlarını gerçekleştirmede ciddiyiz. Herkesin sonuçlarını göreceği bir şekilde etkileri pratikte görülecek bir gerçeğe dönüştürmek istiyoruz. Bu, büyük siyasi meseleleri araştırmaya ve çözmeye bir giriş, Filistin halkının büyük hedeflerini gerçekleştirecek bir yol olacak” dedi.

GÖZAT  HAMAS Uzun Vadeli Ateşkes Teklifini YALANLADI

Görüşmede Kahire’de yaptıkları görüşmelerin ana hatları hakkında bilgi veren Heniyye, görüşmelerde Filistin’deki siyasi sorunları, Mısır’la ikili ilişkileri, uzlaşı dosyasıyla Gazze’deki insani durumu ele aldıklarını ifade etti.

Hamas hareketinin uzlaşı noktasında attığı adımları takdirle karşıladıklarını belirten BM heyeti, bunu ileri taşıma noktasında çabaların sürmesi gerektiğine işaret etti.

GÖZAT  MEŞAL: Dünya, HAMAS Fırsatını Değerlendirmeli

Heyet, New York’taki uluslararası çevrelerin de Hamas’ın gösterdiği tavrı takdir ettiğini belirtti.

BM heyetini, İsmail Heniyye başkanlığında Hamas’ın Gazze lideri Yahya Es-Sinvar, yardımcısı Halil El-Hayye, hareketin siyasi birim üyesi Nezzar Avadullah ve Gazze’deki Ulusal İlişkiler Dairesi Başkanı Salah El-Berdevil’den oluşan heyet karşıladı.