Home / Filistin / HENİYYE: Bedeli Ne Olursa Olsun DÖNÜŞ YOK!
HENIYYE- Bedeli Ne Olursa Olsun DONUS YOK!

HENİYYE: Bedeli Ne Olursa Olsun DÖNÜŞ YOK!

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, uzlaşı anlaşmasının ilk aşamasının Hamas'ın üzerine düşen tüm görevleri yerine getirmesi ve Gazze Şeridi kapılarının teslimiyle sona erdiğini söyledi.

Heniyye, Balfour Deklarasyonu’nun yıldönümü münasebetiyle biri Gazze’de ve diğeri Beyrut’ta eşzamanlı olarak düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Ulusal Uzlaşı Dönemi” adıyla yeni bir dönemin başladığını duyurdu.

GÖZAT  Filistinli Gruplar Moskova'da Anlaştı

Uzlaşının tamamlanması için Hamas’ın ne gerekiyorsa yapacağını ifade eden Heniyye, “Bedeli ne olursa olsun geri dönüş yok. Bölünmüşlük hali geride kaldı” dedi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı, uzlaşının tüm Filistinlileri ve Filistin’in her yanını kapsaması gerektiğini ifade ederek, kendilerini toparlayarak güçlerini ispat etmek ve Siyonist işgalcinin dayattığı meydan okumalara birlik ve bütünlük içinde karşı koymak istediklerini söyledi.

GÖZAT  BM Ortadoğu Temsilcisinden HENİYYE Ziyareti

Sivil, siyasi, askeri ve ekonomik ayakları olan kapsamlı bir direniş programı benimsenmesi çağrısında bulunan Heniyye, Gazze’nin direniş için stratejik bir hazine ve güç biriktirdiğini dile getirdi.

Tüm Arap ve İslam ülkelerini kapsayacak bölgesel bir açılımın zorunlu olduğunu belirten Heniyye, Filistin davasının bölgedeki çatışmalardan uzak tutulması gerektiğini ifade etti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × three =