Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Nablus kentine baskın düzenleyen işgal güçleri dört kişiyi gözaltına alırken yoğun bir şekilde ateş açtı
Ana Sayfa El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Hamas 3 Ekim 2017

Heniyye Abbas İle Telefonla Görüştü

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, uzlaşı hükümetinin Gazze'ye gitmesinden birkaç saat önce dün akşam saatlerinde Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile telefon görüşmesi yaptı.

Heniyye’nin ofisi tarafından yayınlanan ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan bildiride, görüşmede uzlaşı hükümetinin Gazze’de görevi devralması için yapılan hazırlıkların ele alındığı ifade edildi.

GÖZAT  HENİYYE: Ulusal Mutabakat İçin Hazırız!

Bildiride, Heniyye ve Abbas görüşmesinde Filistin sahasına hakim olan olumlu havaya işaret edilerek bu havanın ulusal uzlaşının sağlanması için değerlendirilmesi gerektiğinin belirtildiği kaydedildi.

Görüşmede ayrıca her iki liderin tüm sorunları çözmek amacıyla doğrudan diyaloğun başlaması için iletişimin devam etmesi konusunda görüş birliğine vardığı bildirildi.

GÖZAT  HAMAS Lideri HENİYYE Türkiye ve Tunus Liderleriyle Görüştü

Bildiride, Abbas ve Heniyye’nin Mısır güvenlik heyetinin Gazze’ye ulaşmasından ve Mısır’ın uzlaşının sağlanması için harcadığı çabalardan duydukları memnuniyeti dile getirdikleri ifade edildi.

Mısır güvenlik heyeti, Rami El-Hamdallah hükümetinin görevi devralma törenlerine katılmak üzere dün Beyt Hanun “Erez” Kapısı’ndan geçerek Gazze’ye ulaştı.

Scroll Up