Mahmud Abbas KATAR’da

Mahmud Abbas KATAR’da

Başkent Doha'da görüşen ikili, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kar
Ana Sayfa Kudüs, Mescidi Aksa, Siyonist İsrail 9 Eylül 2017

HAMMUD: Siyonist Rejim İNTİKAM Alıyor

Uluslararası Kudüs Müessesesi Genel Müdürü Yasin Hammud, Siyonist işgal rejiminin özellikle Esbat Kapısı direnişinin ardından artan intikam amaçlı baskılarını kınadı.

Hammud yayınladığı basın açıklamasında, Siyonist rejimin özellikle İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah, Mescidi Aksa muhafızlarından Seher En-Netişe ve Hatice Huvays’a karşı yaptığı planlı baskılarla Kudüs’ü savunan sembol isimleri sahadan uzaklaştırmak istediğini belirtti.

Kudüs ve Filistin halkına çağrıda bulunan Hammud, adaletiyle övünen işgalcinin baskıcı hukukuna karşı başkaldırmalarını istedi.

GÖZAT  Siyonistlerden MESCİDİ AKSA'ya Giriş-Çıkış Yasağı

Hammud açıklamasında işgal rejiminin Kudüs ve çevresinde yerleşke inşa etmesine, buradaki Filistinlilerin evlerini yıkmasına ve göçe zorlamasına, Filistinlilere yönelik cezalandırıcı yaptırımlarına ve Siyonist vekillerin Mescidi Aksa’yı basmalarına karşı sessiz kalan Arap ve İslam ülkelerinin tavrını da kınadıklarını ifade etti.

İslam ülkelerinden Kudüs’e yönelik sorumluluklarını yerine getirmelerini isteyen Hammud, Kudüs ve kutsal mekanlara yönelik tecavüzlerine son vermesi için işgal rejimine baskı yapmalarını istedi.

Scroll Up