SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd
Ana Sayfa Gazze-Filistin Abluka, Hamas, İslam Ülkeleri 26 Şubat 2017

Hamas’tan Mısır’a GAZZE TÜNEL Tepkisi

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS, Gazze Şeridi ve Mısır arasında tünellerde 3 Filistinlinin Mısır güvenlik güçleri tarafından katledilmesini kınadı.

İslamî Direniş Hareketi Hamas, Mısır sınırındaki tünellerden birinde hayatlarını kaybeden kuşatma şehitlerinin ailelerine baş sağlığı diledi.

Hamas, meydana gelen olayı kınayarak, bunun acı verdiğini belirtti.

Kuşatma altındaki bir halka karşı Mısır’ın bu yöntemleri kullanması için ortada bir gerekçe olmadığını hatırlatan Hamas, Gazze halkının yaşadığı sıkıntıların son bulması için Mısır’dan Rafah kapısını tamamıyla açmasını istedi.

Hamas yayınladığı taziye mesajında, Filistin halkının dünyadaki diğer halklar gibi onurlu bir şekilde yaşama hakkına sahip olduğunu hatırlatarak, uluslararası camianın bu zalim kuşatmayı bir an önce sonlandırması gerektiğini ifade etti.

Mısır ordusunun dün gece geç saatlerde Mısır’ın Gazze sınırında bir tüneli havaya uçurarak patlatması sonucu üç Filistinli işçi hayatını kaybetti, 5’i de yaralandı.

Bilindiği gibi terör rejiminin muhasarasında bulunan Gazze’de halk, genel olarak gıda ve benzeri maddelerini Mısır’dan tüneller kanalıyla elde ediyor.

Scroll Up