Home / Filistin / Gazze / Gazze-Filistin Abluka / Hamas’tan Mısır’a GAZZE TÜNEL Tepkisi
Hamas'tan Misir'a GAZZE TUNEL Tepkisi

Hamas’tan Mısır’a GAZZE TÜNEL Tepkisi

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS, Gazze Şeridi ve Mısır arasında tünellerde 3 Filistinlinin Mısır güvenlik güçleri tarafından katledilmesini kınadı.

İslamî Direniş Hareketi Hamas, Mısır sınırındaki tünellerden birinde hayatlarını kaybeden kuşatma şehitlerinin ailelerine baş sağlığı diledi.

Hamas, meydana gelen olayı kınayarak, bunun acı verdiğini belirtti.

Kuşatma altındaki bir halka karşı Mısır’ın bu yöntemleri kullanması için ortada bir gerekçe olmadığını hatırlatan Hamas, Gazze halkının yaşadığı sıkıntıların son bulması için Mısır’dan Rafah kapısını tamamıyla açmasını istedi.

Hamas yayınladığı taziye mesajında, Filistin halkının dünyadaki diğer halklar gibi onurlu bir şekilde yaşama hakkına sahip olduğunu hatırlatarak, uluslararası camianın bu zalim kuşatmayı bir an önce sonlandırması gerektiğini ifade etti.

Mısır ordusunun dün gece geç saatlerde Mısır’ın Gazze sınırında bir tüneli havaya uçurarak patlatması sonucu üç Filistinli işçi hayatını kaybetti, 5’i de yaralandı.

Bilindiği gibi terör rejiminin muhasarasında bulunan Gazze’de halk, genel olarak gıda ve benzeri maddelerini Mısır’dan tüneller kanalıyla elde ediyor.