SİYONİST Rejimden Filistinli ESİRLERE Aile Yasağı

SİYONİST Rejimden Filistinli ESİRLERE Aile Yasağı

İşgal hükümeti bu kararı Hamas’ın askeri kanadı durumundaki Kassam Tugayları’nın elinde esir olan Siyonis
Ana Sayfa Filistin, Hamas 16 Şubat 2017

Hamas’tan Mahmud Abbas’a Seçim Çağrısı

Hamas, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'tan Batı Yaka'da Hamas liderleri üzerindeki güvenlik birimleri baskısını kaldırmasını ve sağlıklı bir seçim ortamı oluşturmasını istedi.

Filistin Merkez Seçim Kurulu’ndan bir heyet Hamas liderleriyle bir araya gelerek yerel seçim hazırlıklarıyla ilgili bilgi verdi.

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, Abbas’ın son günlerde yerel seçimlerle ilgili aldığı kararlardan vazgeçmesi ve 2005’te herkesin üzerinde ittifak ettiği seçim yasasını uygulaması gerektiğini söyledi.

El-Hayye, demokratik ve şeffaf bir seçim yapılacağı konusunda herkesin gönlünün rahat olması için Abbas’ın ve Fetih’in pratik adımlar atması gerektiğine dikkat çekti.

Görüşmede tarafların Abbas’ın yerel seçimleri iptali, seçim mahkemeleri kurulması ve yeniden yerel seçim takvimi belirlenmesi gibi kararlarının masaya yatırıldığı kaydedildi.

Toplantıya Hamas’tan Halil El-Hayye’nin yanında Basim Naim ve Isam Ed-Dealis ile hareketin sözcülerinden Fevzi Burhum’un katıldığı ifade edildi.

Scroll Up