Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Nablus kentine baskın düzenleyen işgal güçleri dört kişiyi gözaltına alırken yoğun bir şekilde ateş açtı
Ana Sayfa Hamas, İslam Ülkeleri 12 Eylül 2017

HAMAS Yetkilisi: MISIR İle Durgunluk Dönemi Geçti

Hamas liderlerinden Usame Hamdan, Hamas Siyasi Birimi Başkanı Heniyye'nin Kahire ziyaretinin hareketin Arap ve İslam ülkeleriyle dengeli ilişkiler kurma politikası çerçevesinde gerçekleştiğini söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre Hamdan, Hamas liderlerinin Mısır ziyaretinin birkaç ay önce başlatılan adımların tamamlanmasını hedeflediğini ifade etti.

GÖZAT  Hamas'tan Mısır'a GAZZE TÜNEL Tepkisi

Bu ziyaretlerin Hamas ve Kahire arasındaki ilişkilerde yaşanan durgunluğun aşıldığının kanıtı olduğunu belirten Hamdan, o dönemde birçok şüphenin gündeme getirildiğini bildirdi.

“Hamas’ı Mısır’ın iç işlerine karıştırma girişimlerinin asılsız olduğu ortaya çıktıktan sonra o dönemi aşmayı başardık” diyen Hamdan, Hamas’ın kesinlikle hiçbir ülkenin iç işlerine karışmadığını söyledi.

GÖZAT  HAMAS Lideri HENİYYE'den MISIR'a Başsağlığı

Hamas’ın Kahire’yle ilişkilerinin oldukça ilerlediğini fakat henüz istenilen düzeyde olmadığını bildiren Hamdan, Hamas Siyasi Birimi Başkanı’nın Kahire ziyaretinin Mısır’la ilişkilerinde önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki bir heyet dün Gazze Şeridi’nden çıkış yaparak Kahire’ye gitti.

Scroll Up