Home / Filistin Direnişi / Hamas / HAMAS Yetkilisi: MISIR İle Durgunluk Dönemi Geçti
HAMAS Yetkilisi- MISIR Ile Durgunluk Donemi Gecti

HAMAS Yetkilisi: MISIR İle Durgunluk Dönemi Geçti

Hamas liderlerinden Usame Hamdan, Hamas Siyasi Birimi Başkanı Heniyye'nin Kahire ziyaretinin hareketin Arap ve İslam ülkeleriyle dengeli ilişkiler kurma politikası çerçevesinde gerçekleştiğini söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre Hamdan, Hamas liderlerinin Mısır ziyaretinin birkaç ay önce başlatılan adımların tamamlanmasını hedeflediğini ifade etti.

GÖZAT  HAMAS Lideri HENİYYE'den MISIR'a Başsağlığı

Bu ziyaretlerin Hamas ve Kahire arasındaki ilişkilerde yaşanan durgunluğun aşıldığının kanıtı olduğunu belirten Hamdan, o dönemde birçok şüphenin gündeme getirildiğini bildirdi.

“Hamas’ı Mısır’ın iç işlerine karıştırma girişimlerinin asılsız olduğu ortaya çıktıktan sonra o dönemi aşmayı başardık” diyen Hamdan, Hamas’ın kesinlikle hiçbir ülkenin iç işlerine karışmadığını söyledi.

GÖZAT  GAZZE'ye Açılan REFAH Kapısı 4 Günlüğüne Açılıyor

Hamas’ın Kahire’yle ilişkilerinin oldukça ilerlediğini fakat henüz istenilen düzeyde olmadığını bildiren Hamdan, Hamas Siyasi Birimi Başkanı’nın Kahire ziyaretinin Mısır’la ilişkilerinde önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki bir heyet dün Gazze Şeridi’nden çıkış yaparak Kahire’ye gitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + 18 =