Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Filistin, Filistin Direnişi, Hamas 12 Mayıs 2017

HAMAS: Yeni Vizyonumuz İSRAİL’in Yok Edilişine Engel Değil

Hamas Siyasi Büro Üyesi Mahmud ez-Zahar, Hamas'ın 1 Mayıs'ta ilan ettiği yeni siyasi vizyona ilişkin gelen eleştirilere yönelik açıklamada bulundu.

Hamas Siyasi Büro Üyesi Mahmud ez-Zahar, Hamas hareketinin Filistin topraklarının bir karışından vazgeçmediğini söyledi.

Zahar, Hamas’ın Filistinliler arasında bir konsensüs oluşması için 1967 sınırlarındaki bir Filistin devletinin kurulmasını kabul etmiş olmasının hareketin Siyonist rejimin bütünüyle ortadan kaldırılması projesinin önünde bir engel olmayacağını açıkladı.

GÖZAT  HAMAS: Bütün Baskılara Rağmen İSRAİL'İ ASLA TANIMAYACAĞIZ!

Hamas’ın kurucu isimlerinden biri olan Mahmud Zahar, hareketin yeni yayınladığı siyasi vizyona ilişkin olarak yaptığı açıklamalarda Filistin topraklarının bütünüyle özgürleştirilmesi meselesinin tartışmaya açık olmadığını ve Hamas’ın siyasi metninde bu yönde bir geri adım olmadığını vurguladı.

Direniş ve müzakerenin, Filistin’deki her karış toprağın özgürleştirilmesi için izledikleri projeler olduğunu aktaran Zehar, “müzakere ve direniş” mekanizmalarının, zaman ve mekanın değişmesiyle değişim göstereceğini kaydetti.

   

Yorumlar

Scroll Up