Home / Filistin / HAMAS Uzlaşı İçin Gereken Özveriye Sahip
HAMAS Uzlasi Icin Gereken Ozveriye Sahip

HAMAS Uzlaşı İçin Gereken Özveriye Sahip

Hamas, Gazze Şeridi'nin ve bakanlıkların ulusal uzlaşı hükümetinin kontrolünde olduğunu ifade ederek, görevini yerine getirmesi için hükümete destek olacaklarını açıkladı.

Hamas sözcülerinden Abdullatif El-Kanu’ konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, Hamas’ın Kahire’deki toplantıda Filistin halkının genel çıkarlarını kendi çıkarlarına tercih edeceği ifade edildi.

Hamas’ın uzlaşının tamamlanması için gerekli esnekliği göstereceğini bildiren El-Kanu’, Hamas’ın geçmişte Fetih’le yaptığı anlaşmalara bağlı olduğunu ve 2011’deki Kahire Anlaşması uyarınca tüm anlaşmaları uygulamaya hazır olduğunu söyledi.

GÖZAT  HAMAS Lideri HENİYYE: Gün ÖFKE ve İNTİFADA Günü + VİDEO

Rami El-Hamdallah başkanlığındaki hükümet Salı günü Gazze’deki ilk kabine toplantısını gerçekleştirmesinin ardından Gazze’deki bakanlıkların yönetimini devraldı.

Filistin hükümeti bakanları, Gazze’deki bakanlık vekilleriyle ve genel müdürlerle bir araya gelirken, Hamas Hareketi Kahire’de yapılacak görüşmelerin geniş kapsamlı bir diyalog toplantısına zemin hazırlayacağını açıkladı.