Home / Büyük Üst Manşet / HAMAS: Tüm Hedeflere Ulaşıncaya Dek DİRENİŞ
HAMAS- Tum Hedeflere Ulasincaya Dek DIRENIS

HAMAS: Tüm Hedeflere Ulaşıncaya Dek DİRENİŞ

Hamas, işgale karşı direnişin Filistin halkının stratejik seçeneği ve meşru hakkı olduğunu belirterek, bütün hedeflerine ulaşıncaya kadar direnişin devam edeceğini ifade etti.

Hamas, Aksa İntifadasının 17’ici yıldönümü münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada Hamas “Aksa İntifadasının patlak vermesine yol açan sebepler bugün de mevcuttur. Düşman hâlâ zulmetmektedir. Çevrelerindeki tehlikenin farkında olan Filistin halkı ile Kudüs halkı Mescidi Aksa’yı savunmaktadır” dedi.

İntifadanın düşmanla barış sürecinin başarısız olduğunu, düşmanın ise sadece güçten anladığını ortaya koyduğunu hatırlatan Hamas, bunun da herkesi toplayacak ulusal projenin yeniden inşa edilmesine gitmenin doğru bir adım olduğunu gösterdiğini ifade etti.

GÖZAT  İslami Cihad: İsrail'e Sürprizlerimiz Olacak

Hamas açıklamasında, ulusal uzlaşı süreciyle, ulusal birliği sağlamak için bölünmeyi sonlandırmanın Kudüs’ün Yahudileştirilmesine ve sürekli baskınlara maruz kalınmasına karşı verilecek en etkili cevap olduğunu kaydetti.

Mescidi Aksa’da nöbet tutan Kudüs halkını selamlayan Hamas, Kudüs ve Mescidi Aksa’yı savunma yolunda yürüme sözlerine bağlı olduklarını hatırlattı.