Home / Filistin / HAMAS Siyonist Rejimin Girişimini GERİ ÇEVİRDİ
HAMAS Siyonist Rejimin Girisimini GERI CEVIRDI

HAMAS Siyonist Rejimin Girişimini GERİ ÇEVİRDİ

Siyonist işgal rejimi, Hamas'la bağlantılı olarak oluşturulan uzlaşı hükümetiyle görüşmelere girmek için yedi şart ileri sürdü. Bunların içinde Hamas'ın siyonist işgal rejimini tanıması ve İsrail'in nitelemesiyle "terör"e son vermesi şartları da yer alıyor.

Hamas işgal rejiminin şartlarıyla ilgili yaptığı açıklamada siyonist yönetimin Filistin uzlaşısını tanımak için ileri sürdüğü şartları Filistin’in iç işlerine müdahale olarak değerlendirdi.

GÖZAT  Siyonistler, Filistinli Bir Balıkçıyı Daha Yaraladı

Hamas’ın Siyasi Birim üyesi İzzet Er-Reşak twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Filistin içindeki uzlaşmanın siyonist işgal rejiminin korkusunu ortaya çıkardığını, işgal rejiminin bu yüzden Filistin yönetimine böyle şartlar ileri sürdüğünü dile getirdi.

Er-Reşak, Filistinlilerin işgal rejiminin bütün şartlarına rağmen Filistin’in birliği yolunda ilerlemeye devam etmeleri gerektiğini vurguladı.

GÖZAT  Siyonist İsrail Kudüs'te FİLİSTİN OKULUNU Kapattı

Hamas’ın resmi sözcüsü Fevzi Burhum da siyonist işgal rejiminin Filistin uzlaşmasına karşı şartlar ileri sürmesinin Filistin’in kendi meselesine İsrail’in müdahalesi anlamına geldiğine dikkat çekerek, böyle bir müdahaleye uzlaşıyı başarıyla uygulamak suretiyle karşılık vermek gerektiğini söyledi.

Burhum yaptığı açıklamada Filistinli tarafların bu şartlara aldırış etmeden yollarına devam etmelerini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − 8 =