Home / Büyük Üst Manşet / HAMAS: Müslüman Ülkeler SİYONİST İsrail İle İlişkilerini Kesmeli
HAMAS- Musluman Ulkeler SIYONIST Israil Iliskilerini Kesmeli

HAMAS: Müslüman Ülkeler SİYONİST İsrail İle İlişkilerini Kesmeli

Hamas, Güney Afrika’daki iktidar partisi Afrika Ulusal Kongresi’nin Siyonist işgal rejimindeki temsilcilik seviyesinin düşürülmesi önerisini takdirle karşıladıklarını belirtti.

Hamas sözcüsü Hazım Kasım yaptığı basın açıklamasında “Afrika’daki Ulusal Kongre Partisi’nin işgal rejimindeki temsilcilik düzeyini düşürmekle ilgili yaptığı çağrıyı olumlu karşılıyor ve takdir ediyoruz” dedi.

Uluslararası camiadan ve dünya ülkelerinden işgal rejimiyle ilişkilerini kesmelerini isteyen Kasım, Filistin halkının hak ve hukukunu tanıması için işgalci İsrail rejimine baskı uygulamalarını talep etti.

GÖZAT  SİYONİST Netanyahu: ARAP Ülkeleriyle Hiç Olmadığı Kadar YAKINIZ

Johannesburg kentinde kongre toplantılarını tamamlayan Afrika Ulusal Kongre Partisi kapanış bildirisinde “Filistin halkıyla dayanışma komitelerinin çağrısına olumlu yanıt vererek, partinin özgürlükçü ilke ve değerlerinden, Filistin halkıyla dayanışma ve ona destek verme duruşumuzdan hareketle Güney Afrika’dan İsrail’deki temsilcilik düzeyini aşağı çekmesini istiyoruz” ifadesine yer verildi.

GÖZAT  ARAP ve İSRAİL - Açıkta KINAMA Gizlide TİCARET

Kuşatma altındaki Gazze’ye insani yardım ulaştırmaya çalışan Özgürlük Filosu’ndaki Mavi Marmara gemisinin Mayıs 2010’da işgal rejiminin korsan saldırısına maruz kalmasından sonra Güney Afrika işgal rejimindeki büyükelçisini geri çekmişti.

Güney Afrika Filistin halkına ve Filistin davasına desteğini sürdürüyor.