SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beyt Ferik beldesine baskın düzenledi. Filistinl
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, Hamas, İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 9 Temmuz 2017

HAMAS: Müslüman Ülkeler SİYONİST İsrail İle İlişkilerini Kesmeli

Hamas, Güney Afrika’daki iktidar partisi Afrika Ulusal Kongresi’nin Siyonist işgal rejimindeki temsilcilik seviyesinin düşürülmesi önerisini takdirle karşıladıklarını belirtti.

Hamas sözcüsü Hazım Kasım yaptığı basın açıklamasında “Afrika’daki Ulusal Kongre Partisi’nin işgal rejimindeki temsilcilik düzeyini düşürmekle ilgili yaptığı çağrıyı olumlu karşılıyor ve takdir ediyoruz” dedi.

Uluslararası camiadan ve dünya ülkelerinden işgal rejimiyle ilişkilerini kesmelerini isteyen Kasım, Filistin halkının hak ve hukukunu tanıması için işgalci İsrail rejimine baskı uygulamalarını talep etti.

GÖZAT  Güney Afrika'dan İSRAİL'İ BOYKOT ÇAĞRISI

Johannesburg kentinde kongre toplantılarını tamamlayan Afrika Ulusal Kongre Partisi kapanış bildirisinde “Filistin halkıyla dayanışma komitelerinin çağrısına olumlu yanıt vererek, partinin özgürlükçü ilke ve değerlerinden, Filistin halkıyla dayanışma ve ona destek verme duruşumuzdan hareketle Güney Afrika’dan İsrail’deki temsilcilik düzeyini aşağı çekmesini istiyoruz” ifadesine yer verildi.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Müslüman Ülkeler İSRAİL İle İlişkiyi Kessin

Kuşatma altındaki Gazze’ye insani yardım ulaştırmaya çalışan Özgürlük Filosu’ndaki Mavi Marmara gemisinin Mayıs 2010’da işgal rejiminin korsan saldırısına maruz kalmasından sonra Güney Afrika işgal rejimindeki büyükelçisini geri çekmişti.

Güney Afrika Filistin halkına ve Filistin davasına desteğini sürdürüyor.

Scroll Up