Home / Filistin / HAMAS: Mısır Görüşmeleri MİLLİ Konulara Zemin Hazırladı
HAMAS Misir Gorusmeleri MILLI Konulara Zemin Hazirladi

HAMAS: Mısır Görüşmeleri MİLLİ Konulara Zemin Hazırladı

Hamas, önümüzdeki hafta Salı günü Kahire'de Hamas ve Fetih hareketlerinin yapacağı ikili görüşmelerin milli konuların ele alınacağı geniş kapsamlı bir toplantıya zemin hazırlayacağını ifade etti.

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, Fetih ve Hamas heyetleri arasında yapılması planlanan ikili görüşmenin Mısır’ın gözetiminde gerçekleşeceğini söyledi.

GÖZAT  Ebu Merzuk Kassam Tugayları İle İlgili Önemli Bilgiler Verdi

Görüşmede uzlaşının önündeki engellerin aşılması için askıda kalan konuların ele alınacağını kaydeden Burhum, milli birlik hükümetinin kurulması, seçimler, özgürlükler, güvenlik ve Filistin Kurtuluş Örgütü gibi konuların ele alınacağı geniş kapsamlı bir toplantıya hazırlık niteliğinde olacağını belirtti.

Burhum; Filistinli grupların, bağımsızların ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin bugünkü toplantısında Gazze Şeridi’ndeki sorunların dile getirildiğini kaydederek, çözümünün ertelenmesi mümkün olmayan sorunlar bulunduğuna dikkat çekti.

GÖZAT  El-Hayye: Filistin'in Özgürlüğü Yakın

Uzlaşının sağlanması için Mısır’ın çabalarının meyve verdiğini belirten Burhum, bu çabaların devam etmesi gerektiğini söyledi.

Hamas sözcüsü, “Gazze Şeridi’nin birinci sorumlusu Hamas değil. Batı Yaka’nın birinci sorumlusu Fetih değil” diyerek, Filistin halkının idaresinden uzlaşı hükümetinin sorumlu olduğunu ifade etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 17 =