İSLAMİ CİHAD Bahreyn Heyetini KINADI

İSLAMİ CİHAD Bahreyn Heyetini KINADI

Filistin İslami Cihat Hareketi Basın Sorumlusu Davut Şahab, Bahreyn'den bir heyetin işgal topraklarına aç
Ana Sayfa Filistin, Hamas, İslam Ülkeleri 5 Ekim 2017

HAMAS: Mısır Görüşmeleri MİLLİ Konulara Zemin Hazırladı

Hamas, önümüzdeki hafta Salı günü Kahire'de Hamas ve Fetih hareketlerinin yapacağı ikili görüşmelerin milli konuların ele alınacağı geniş kapsamlı bir toplantıya zemin hazırlayacağını ifade etti.

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, Fetih ve Hamas heyetleri arasında yapılması planlanan ikili görüşmenin Mısır’ın gözetiminde gerçekleşeceğini söyledi.

GÖZAT  Hamas: Dünyayı Verseler FİLİSTİN'den VAZGEÇMEYİZ

Görüşmede uzlaşının önündeki engellerin aşılması için askıda kalan konuların ele alınacağını kaydeden Burhum, milli birlik hükümetinin kurulması, seçimler, özgürlükler, güvenlik ve Filistin Kurtuluş Örgütü gibi konuların ele alınacağı geniş kapsamlı bir toplantıya hazırlık niteliğinde olacağını belirtti.

Burhum; Filistinli grupların, bağımsızların ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin bugünkü toplantısında Gazze Şeridi’ndeki sorunların dile getirildiğini kaydederek, çözümünün ertelenmesi mümkün olmayan sorunlar bulunduğuna dikkat çekti.

GÖZAT  SİYONİST Yazar: KATAR Krizi HAMAS'ı Yeni Bir Savaşa İtecek

Uzlaşının sağlanması için Mısır’ın çabalarının meyve verdiğini belirten Burhum, bu çabaların devam etmesi gerektiğini söyledi.

Hamas sözcüsü, “Gazze Şeridi’nin birinci sorumlusu Hamas değil. Batı Yaka’nın birinci sorumlusu Fetih değil” diyerek, Filistin halkının idaresinden uzlaşı hükümetinin sorumlu olduğunu ifade etti.

Scroll Up