Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Abbas ile Erdoğan’ın basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerinin yaklaşık bir saat sürdüğü bildirildi
Ana Sayfa El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Gazze, Hamas 18 Ocak 2017

Hamas: Mahmud Abbas’ın İfadesi, Krizde Parmağı Olduğunu Gösteriyor

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın Gazze Şeridi'ndeki elektrik kriziyle ilgili açıklamalarının krizin oluşmasında parmağı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Burhum, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Abbas’ın açıklamalarının elektrik krizinin çözümü için harcanan çabaları engelleme niyetinde olduğunu ortaya çıkardığını ifade etti.

Hamas sözcüsü, Gazze Şeridi’ndeki elektrik krizinin çözülmesi için büyük çaba sarf eden Milli ve İslami Güçler Komitesi’nin Abbas’ın açıklamalarına karşı net bir tavır ortaya koyması gerektiğini söyledi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Gazze Şeridi’ndeki elektrik krizinde yönetiminin de payı olduğunu dolaylı olarak itiraf etmiş ve “Her şey düzeldiğinde biz de krizin çözülmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız” demişti.

Abbas, Gazze’deki yönetimin her şeyden önce halka “Biz hatalıyız” demesi ve bu zor günlerde halkın geleceğiyle oynadığını kabul etmesi gerektiğini ileri sürdü.

Gazze Şeridi’nde son günlerde yaşanan elektrik krizi dayanılmaz boyutlara ulaşırken, 20 saat süren elektrik kesintileriyle karşı karşıya kalan Gazzeliler krizin bir an önce çözülmesini istiyor.

Scroll Up