Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / Hamas: Mahmud Abbas Yaptıklarıyla İSRAİL’E ÇALIŞIYOR
Hamas- Mahmud Abbas Yaptiklariyla ISRAIL'E CALISIYOR

Hamas: Mahmud Abbas Yaptıklarıyla İSRAİL’E ÇALIŞIYOR

Hamas, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın memur maaşlarıyla, şehit ve yaralı ailelerinin maaşlarına yönelik attığı adımlarla Siyonist işgal rejimi İsrail adına Gazze’ye karşı dördüncü savaşı yürüttüğünü belirtti.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezine ulaşan açıklamada, “Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas, Gazze’yi kuşatarak ve burada olan herkesi cezalandırarak; elektrik, su, ilaç ve gıdayı halkından engelleyerek, memurları en basit haklarından mahrum ederek, şehit ve yaralıların hak edişlerini keserek işgal rejimine vekaleten Gazze’ye karşı dördüncü savaşı yürüttüğünü gösteriyor” dedi.

GÖZAT  Mahmud Abbas'ın Baş Kadısı: GAZZE'Yİ YAKIN

Burhum, Siyonist rejimin Gazze’ye yönelik başlattığı üç savaşta amacına ulaşmaması üzerine Abbas’ın bu adımları attığına dikkat çekti.

Elhamdallah hükümetinin geçen hafta Gazze’deki memurların maaşlarında kesintiye gideceğini duyurması üzerine Fetih liderleri peş peşe açıklamalar yaparak, Gazze’ye karşı yaptırımlara gidecekleri tehdidinde bulundular.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 10 =