SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd
Ana Sayfa El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Filistin, Hamas 5 Mayıs 2017

HAMAS: Mahmud Abbas, Tehditleriyle Kötü Niyetini Gösterdi

Hamas, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Washington’da savurduğu tehditlerle Hamas’a karşı iyi niyet beslemediğini, ona karşı hizipçi ve dışlayıcı politika izlediğini ortaya koyduğunu belirtti.

Abbas’ın tehditleri üzerine açıklama yapan Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, bu tür tehditleri vatanın çocuklarına ve ortaklarına değil düşmana yapması gerektiğini söyledi.

Burhum yaptığı açıklamada uzlaşı çabalarını başarısız kılma, Filistin halkının birliğini ve direnişini hedef alma, Gazze halkına karşı kışkırtıcı açıklama ve tavırlarda bulunma, Filistin halkına maişetinde sıkıntı verme noktasında yapılanların ağır sonuçlarından kendisinin sorumlu olacağı konusunda bizzat Abbas’ı uyardıklarını ifade etti.

GÖZAT  Filistinli Alimler: Abbas-Fetih Yönetiminin İsrail İlişkisi CASUSLUK ve İHANET

Burhum, nezih olması, oyların özgürce kullanılması ve sonuçlara saygı gösterilmesi durumunda yapılacak bir seçime girmeye hazır olduklarını hatırlattı.

ABD’de bulunan Mahmud Abbas, Washington’da Arap büyükelçileriyle yaptığı görüşmede Hamas uzlaşıyı durdurmasına karşılık daha önce görülmemiş acı adımlar atmakla tehdit ederek “Şu anda uzlaşı diye bir şey yok. Hamas yaptığından vazgeçmezse, Gazze’de onunla yaptığım her şeyi gözden geçireceğim” demişti.

GÖZAT  Hamas: El-Fetih Açlık Grevini Mahmud Abbas İçin İstismar Ediyor

ABD ve İsrail’in talepleri doğrultusunda hareket eden Abbas halkının işgal altındaki durumunu unutarak Gazze’ye karşı yaptırım tehditlerini yeniliyor.

Yeni barış görüşmesi için ABD Abbas’tan dokuz maddelik bir ödevi yerine getirmesini istiyor. Bunlardan biri, Filistin direnişini engellemek ve Hamas ile mücadele etmektir.

Scroll Up