Siyonistler YARALI Genci Ambulanstan İndirip GÖZALTINA Aldı

Siyonistler YARALI Genci Ambulanstan İndirip GÖZALTINA Aldı

Görgü tanıkları, Dura beldesi sakinlerinden öğrenci İbrahim Ahmed Nasır El-Halebi’nin fakülte bahçesinde
Ana Sayfa Dünya Ülkeleri, Filistin İntifada, Hamas 7 Aralık 2017

HAMAS Liderinden Trump’ın Kararına Karşı İNTİFADA ÇAĞRISI

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesiyle bir siyasi dönemin kapandığını ve yeni bir dönemin başladığını söyledi.

Heniyye, Trump’ın Kudüs konusundaki kararına karşı Filistin halkının intifada ateşini yakacağını ifade etti.

GÖZAT  Hamas'tan Filistin-Kudüs İntifadası Açıklaması

Hamas lideri, ABD Başkanı’nın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesinin ardından yaptığı konuşmada, Filistin halkının işgalcilere karşı intifadaya gücünün yettiğini, Kudüs’e ve Filistin’e yönelik yeni komploya karşı koymak için politikalar ve strateji belirlemeleri gerektiğini bildirdi.

Heniyye, birleşik Kudüs’ün doğusuyla ve batısıyla Filistin, Arap ve İslam toprağı olduğuna, Kudüs’ün tümünün Filistin’in başkenti olduğuna dikkat çekti.

GÖZAT  Siyonist Yerleşimci Filistinli Genç Tarafından Bıçaklandı

Filistin’in denizden nehre bir bütün olduğunu ve iki devlete bölünmeyi kabul etmeyeceğini kaydeden Heniyye, işgal rejiminin Filistin topraklarındaki varlığını hiçbir zaman tanımayacaklarını dile getirdi.

Hamas lideri, Kudüs’e ve Filistin’e yönelik tehlikeli komplo karşısında Filistin’de önceliklerin yeniden gözden geçirilmesini zorunlu kıldığını ve Trump’ın kararının sözde barış görüşmelerini tamamen ve sonsuza kadar toprağa gömdüğünü ifade etti.

GÖZAT  İSRAİL BASINI: Açlık Grevi SICAK Bir Yaz Getirebilir

Uzlaşı yönündeki adımların hızlandırılması çağrısında bulunan Heniyye, Filistinli grupların acilen toplanmalarını istedi.

Heniyye, “Halkımızın Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da gerçekleştirdiği gibi bir intifada istiyoruz” dedi.

Scroll Up