Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Abbas ile Erdoğan’ın basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerinin yaklaşık bir saat sürdüğü bildirildi
Ana Sayfa Filistin Direnişi, Kassam Tugayları 13 Aralık 2016

Hamas – Kassam Tugayları Füze Gücü: Bizde Dahası Var!

Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları, hareketin 29. kuruluş yıldönümü münasebetiyle askeri alandaki gelişimini sitesinde yayınladı

Kassam Tugayları sitesinde yayınladığı dosyada, süreç içerisinde 1992 yılında Gazze’de kendi imkânlarıyla yaptığı Gold Star isimli tabancadan, Hamas yapımı Uzi’ye, patlayıcı kuşağından el yapımı bombalara kadar geliştirdiği silahları teşhir etti.

Dosyada ayrıca, insanlarla zırhlı araçlara yönelik mayınlar, El-Ğul silahıyla, 2014 yılında meydana gelen Yenilmiş Ekin Savaşı’nda kullandığı Ebabil isimli insansız hava araçlarına kadar birçok yeni silaha yer verildi.

Raporda göze çarpan en önemli silahlardan biri de kuşkusuz Kassam’ın ürettiği roket ve füzeler. Kısa menzilli roketlerin yanında, Kassam’ın menzillerini henüz söylemediği R160, El-Attar, Ebu Şemmale isimli füzeler de dosyada yer alıyor.

Kassam’ın dosyasının sonunda “Bizde dahası da var” denilmesi, Kassam’ın teşhir edilmesine izin verdiği silahların bunlar olduğu, henüz ortaya çıkarmadığı silahlarla da sürpriz yapacağını gösteriyor.

Scroll Up