Home / Filistin / Filistin İntifada / Hamas ve İslami Cihad’ın SEFERBERLİK Çağrısı
Hamas ve Islami Cihad'in SEFERBERLIK Cagrisi

Hamas ve İslami Cihad’ın SEFERBERLİK Çağrısı

Hamas ve İslami Cihad Hareketi, Mescid-i Aksa'yı savunmak için seferberlik ve intifadayı tırmandırma çağrısında bulundu.

Hamas ve İslami Cihad tarafından yayınlanan ortak bildiride, son günlerde işgalcilerin gerçekleştirdiği saldırıların kolayca geçiştirilemeyeceği ifade edildi.

GÖZAT  Hamas İRAN Temsilcisi: İSRAİL'in Amacı Tam İŞGAL

Bildiride ayrıca işgalciye saldırganlığını sürdürmemesi yönünde uyarıda bulunularak, gerginliğin tırmanmasının yol açabileceği sonuçlardan işgal rejiminin sorumlu olacağı belirtildi.

Filistin’in dört bir yanında ve Filistin dışında işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik uygulamalarını protesto için gösteriler düzenlenmesi çağrısında bulunan Hamas ve İslami Cihad, işgal rejimi hükümetinin ırkçı politikalarıyla din savaşı çıkarmaya kararlı olduğunu söyledi.

GÖZAT  Hamas'tan Filistin-Kudüs İntifadası Açıklaması

İşgal hükümetinden Mescid-i Aksa’dan elini çekmesini ve Mescid-i Aksa’nın egemenliğini İslami Vakıflar İdaresi’ne bırakmasını isteyen Hamas ve İslami Cihad, İslam ümmetine ve alimlerine Mescid-i Aksa’ya destek vermeleri çağrısında bulundu.

İşgal hükümetinin Mescid-i Aksa’yı kapatması ve giriş için elektronik kapılardan geçmeyi şart koşması nedeniyle Mescid-i Aksa’da büyük gerginlik yaşanıyor.